Sobota, 27 července, 2024
Domů DALŠÍ SPORTY 23. kolo ženské MOL ligy: Poruba se Slavií smírně, Olomouc drží postupové...

23. kolo ženské MOL ligy: Poruba se Slavií smírně, Olomouc drží postupové místo do play-off

Všech 7 utkání 23. kola MOL ligy se odehrálo o uplynulém víkendu. Dá se říci, že jsme se obešli bez překvapení. Určitě zaujal solidní výkon Zlína na palubovce Michalovců, vydřené a nesmírně důležité vítězství Olomouce ve Veselí nebo nic neřešící remíza Poruby se Slavií v duelu o konečné 3. místo tabulky Interligy.

Zdroj: iuventa-zhk.sk

Moravské derby mezi Veselím a Olomoucí dopadlo šťastně pro hostující tým. Od začátku měla mírně navrch Olomouc a ujala se vedení o 2 – 4 branky. Nedokázala však odskočit více a ve druhém poločase se situace opakovala. 10 minut před koncem šlo Veselí dokonce do vedení 22:21. Poté Olomouc sérií branek otočila skóre a uhájila jednobrankové vítězství.

Oslabený Zlín jel do Michalovců a dlouho to vypadalo, že neodjede s prázdnou. První poločas stále vedl Zlín o 1 – 2 branky a byl více než kvalitním soupeřem. Po změně stran přeci jen domácí hráčky přidaly na tempu, ale stále nebylo rozhodnuto (50. minuta 23:20 pro domácí). Závěr však Michalovce zvládly zkušeně a nedopustily šok na jejich úkor.

Poslední Bánovce neměly šanci v zápase s Pískem. Ten byl po všech stránkách lepší a zaslouženě veze domů 2 body. V duelu Hodonína s Hlohovcem domácí zklamali a podlehli vysoko o 7 branek. Hodonín je tak stále nejhorším českým týmem v soutěži. Šaľa si poradila s nebezpečnou Dunajskou Stredou, ovšem první poločas vůbec nezvládla a prohrála jej o 2 branky. Zápas otočila až v posledních 10 minutách.

Šlágr kola se odehrál v Porubě, kde domácí hráčky hostily pražskou Slavii. Poruba se dostala do mírného vedení, nicméně ve druhé polovině 1. půle vládla Slavia a vedla po půli o 3 branky. Po změně stran šlo o boj a tahanici o každý gól, kde rozhodují obrany a brankářky. Větší možnost mít dva body měla Poruba, která v poslední minutě dobývala obranu Slavie, ale gól dát nedokázala. 3 kola před koncem Interligy tak stále není rozhodnuto o majitelkách stříbrné a bronzové medaile.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 24:25 (13:15)

Iuventa Michalovce – HC PSG Zlín 26:22 (12:13)

HK Sokol Bánovce n. B. – TJ Sokol Písek 15:28 (9:15)

HK Hodonín – HC Sporta Hlohovec 28:35 (11:17)

ŠŠK Prešov – DHK Baník Most 24:38 (12:19)

HK Slovan Dusľo Šaľa – MŠK/HC DAC Dunajská Streda 33:25 (11:13)

DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 26:26 (13:16)