Středa, 28 října, 2020
Domů DALŠÍ SPORTY Octopush, nebo-li podvodní hokej: Rozhovor s Ondřejem Mackem, zakladatelem plzeňského týmu

Octopush, nebo-li podvodní hokej: Rozhovor s Ondřejem Mackem, zakladatelem plzeňského týmu

Ondřej Macek se v irském Belfastu seznámil s podvodním hokejem. Sport se mu zalíbil natolik, že se se po návratu do Čech rozhodl pokračovat v Plzni, a založil v tu chvíli teprve druhý český tým. Dnes se pyšní bohatou členskou základnou a s plným elánem reprezentují na mezinárodních soutěžích. Jaká byla jeho cesta a jaké jsou aspirace týmu se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Zdroj: Ondřej Macek, Pilsen Squids

Jak jste podvodní hokej objevil?

K podvodnímu hokeji jsem se dostal poprvé v Belfastu, kde jsem byl na Erasmu. Když jsem na studentském veletrhu spolků procházel mezi stánky, zaujal mě na jednom nápis „Underwater hockey„. V tu chvíli mi proběhlo hlavou: „Co to sakra je?“ Odchytil si mě tam hráč Charlie. To, co mi říkal, pro mě bylo v tu chvíli kvůli jeho silnému skotskému přízvuku úplnou záhadou, a pak jsem rozumněl větě: „Přijď v úterý“.

- Advertisement -

Přišel jsem tedy v úterý na čas z letáčku. Když jsem se navlékl do všeho zapůjčeného vybavení a postavil se k bazénu, tak mi proběhlo hlavou: „To jsem na sebe zvědavý, když jsem nikdy předtím se šnorchlem, maskou a ploutvemi neplaval…“ a skočil jsem do vody. 

Po pár neúspěšných pokusech vyfouknout po vynoření vodu ze šnorchlu mi bylo jasné, že tuhle část ten den nedám. V druhé půlce tréninku jsme šli na hru. Pamatuji si z ní situaci, kdy jsem se ocitl před bránou soupeře, od zkušeného spoluhráče přišla přihrávka a já skóroval. Přišel jsem i další úterý. Pak jsem se přidal i k pondělním a pátečním tréninkům. 

- Advertisement -

Vrcholem pro mě bylo, kdy jsem byl týmem pozvaný na první zápas studentské ligy, takže jsem poprvé okusil atmosféru opravdového zápasu proti týmu z Dublinu. Byl to neskutečný mazec a po prohře 0:6 nám protihráči pokynuli a řekli: „Děkujeme za zápas, bránili jste dobře.“ Pro mě tento zážitek znamenal něco většího. Za 3 týdny jsem se vracel zpět do Plzně a už v tu dobu jsem věděl, že podvodní hokej je sport, který chci hrát, a že v Plzni vybuduji tým.

Zdroj: Ondřej Macek, Pilsen Squids

Jak budování týmu v Čechách probíhalo?

Nejstarším členem z hlediska délky hraní je Martin, do kterého jsem tehdy po příjezdu z Belfastu na koleji přes měsíc „ryl“, ať jde se mnou do bazénu podvodní hokej vyzkoušet. Když jsme si pak ve dvou pronajali první dráhu v bazénu Radbuza, byla to spíš taková šťouchaná, než hokej, ale po tréninku se na mě Martin podíval a řekl: „To je dobrá kravina! Jdeme příští týden zase?“ A tak jsme spolu začali budovat tým.

- Advertisement -

Na začátku jsme chodili 2-4, což fakt moc není. Hlavně jsem se bavil reakcemi lidí, které jsem zval na trénink: „Podvodní hokej? A to existuje?“ A hráči se postupně nabalili. Jestli jste plně rozhodnuti hrát sport, který ve vašem městě nikdo nehraje, musíte mu udělat dobrou reklamu. Prostě jsme o podvodním hokeji řekli každému, koho známe. V dubnu 2016 jsme začali dva a po 4 letech nás je cca 17. 

Jak vzniklo jméno vašeho klubu?

Asi nejkontroverznějším návrhem byl Volšoveček, který by jakožto jeden z českých vodníků skvěle reprezentoval naší polohu, ale přeci jenom by to byl z hlediska čtení a výslovnosti pro organizátory mezinárodních turnajů vskutku oříšek. Vítězným názvem se tak stal Pilsen Squids.

Na pokračování rozhovoru, v kterém se mimo jiné dozvíte, jak probíhá běžný trénink či čeho chce plzeňský tým dosáhnout, se můžete těšit v nadcházejím týdnu.

Druhá část rozhovoru: Octopush, nebo-li podvodní hokej: Rozhovor s Ondřejem Mackem, zakladatelem plzeňského týmu

- Advertisement -

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

Prezident Barcelony Bartomeu rezignuje

Bartomeu je pod velkým tlakem po jedné z nejturbulentnějších sezón v nedávné historii klubu. Připomeňme, že Barca nezískala titul, zažila ostudnou porážku...

Bacelona si pojistila Ter-Stegena a další tři hráče

Krátce po parádním vystoupení v Lize mistrů proti Ferencvarosi oznámila Barcelona prodloužení smluv hned se čtyřmi hráči. Konrétně si prodloužení vysloužili Gerard...

Gareth Bale nebyl daleko od přestupu do Manchesteru United

David Moyes odhalil, že když přišel v roce 2013 trénovat Manchester United, chtěl získat do svého týmu Garetha Balea. Prý měl klub...

Golden Boy: 20 nejlepších mladíků tohoto roku

Jako každý rok je i letos vyhlašován nejlepší mladý hráč roku. Čtyřicet fotbalových novinářů z celé Evropy vybere z 20 hráčů, jejichž...