Úterý, 26 září, 2023
Domů FORTUNA:LIGA 7 důvodů proč si nenechat ujít aktuální ročník Fortuna ligy

7 důvodů proč si nenechat ujít aktuální ročník Fortuna ligy

O víkendu odstartovala nová sezóna české ligy. Po krátké přípravě kluby vstoupily do ligového kolotoče. Titul obhajuje Slavia Praha. Nováčkem soutěže jsou celky z Brna a Pardubic. Tato sezóna bude z několika důvodů zvláštní. Bude nadále Slávia dominantní a získá 3. titul v řadě? Bude vzestup Sparty pokračovat? Kdo může překvapit a zaútočit na poháry?

Embed from Getty Images

1. Vyrovnaný souboj o titul

Titul obhajuje Slavia Praha a je rozhodně největším kandidátem na titul. Je však jasné, že to tentokrát se ziskem titulu nebude mít tak snadné jako v minulých sezónách. Jejich největším pronásledovatelem bude Plzeň. Pod novým koučem Gulou „viktoriáni“ září. Gula převzal tým v zimní přestávce. I přes toto krátké období tým proměnil. Dal týmu herní tvář, dodal hráčům sebevědomí a plzeňský fotbal zase baví. Díky skvělé práci kouče Guly Plzeň titul zdramatizovala a Slavii na konci sezóny pořádně potrápila. Teď budou Gulovi svěřenci ještě silnější. Není pochyb, že mají titulové ambice a budou chtít ukončit nadvládu Slavie.

Do souboje o titul bude chtít promluvit i Sparta. Pod trenérem Kotalem se tým zvedl. Na jaře stabilizoval výsledky, v lize se dostal na 3.místo a triumfoval v domácím poháru. I Sparta bude chtít ukončit dlouhé čekání na titul. 3 týmy s ambicí na titul to tu dlouho nebylo. I proto by bitva o titul mohla být vyrovnaná a zajímavá až do samého závěru.

Embed from Getty Images

2. Znovuzrozená Sparta

- Advertisement -<

Mezi Spartou před necelým rokem a tou současnou je ohromný rozdíl. Pod bývalým koučem Jílkem hráči nevěděli co mají hrát, neměli sebevědomí, trápili se v obraně i v útoku. Zkrátka jim nefungovalo nic a vypadalo to, že Sparta zažije jednu z nejhorších sezón v novodobé historii. Jílka však nahradil zkušený Kotal a rázem se vše otočilo.

Pod jeho vedením začali Sparťané hrát organizovaně, defenzíva působila pevně a Kotalův herní systém fungoval. Díky tomu se vyšvihli na 3.místo, získali domácí pohár a zachránili sezónu.

Na prahu nové sezóny má Sparta ještě větší ambice. Velmi zajímavě posílila a s novým systémem 3-5-2 bude velmi nebezpečná. Po dlouhých letech je reálné, aby Slavií mohla zdatně sekundovat. Na titul to však ještě nebude.

3. Odlišný formát a bitva o záchranu

Minulá sezóna se kvůli koronavirové krizi dohrála až v červenci. LFA tak byla donucena upravit formát pro tuto sezónu. Nebude se hrát nadstavba a sestupují až 3 týmy. Pokud vezmeme v potaz jak je česká liga vyrovnaná, tak by souboj o záchranu mohl být hodně zajímavý a velmi těsný.

4. Covid 19 a nejistota dohrání sezóny

Před začátkem sezóny nabyly v platnost 2 důležité opatření. Tým nemusí do 14denní karantény, když se nakazí koronavirem některý z hráčů. A aby sezóna byla platná tak stačí, když se odehraje 50% zápasů. To se zdálo jako dostatečná rezerva, aby se opravdu aktuální ročník dohrál.

Během 1.kola však zaznamenalo až 7 týmů nakažené ve svých řadách a to je problém. Takže to nebude tak jednoduché. Doufejme, že se negativní prognózy nenaplní a sezóna se odehraje tak jak je v plánu.

Zdroj: fkpribram.cz, Jan Vostrý

5. Jak si povedou nováčci z Brna a Pardubic?

Vzhledem k tomu, že sestupují 3 týmy tak to budou mít oba celky hodně těžké. Brno je tradiční klub, který do 1.ligy patří. Má zajímavý tým plný talentovaných hráčů a má na to udržet se v lize. To Pardubice tak pozitivní vyhlídky nemají. Ty postoupily z 1.místa po skvělé sezóně. Vrátily se do elitní soutěže po 51 letech. Jejich tým ale není tak silný, navíc klub nepřivedl žádné posily.

Dalším problémem je, že tým nemůže hrát na domácím stadiónu, který nesplňuje ligové požadavky. Pardubice budou mít azyl v pražském Ďolíčku. Budou mít co dělat, aby opět nespadly do 2.ligy.

6. Kdo bude nejlepší střelec?

I tohle bude zajímavé sledovat. V minulé sezóně bojovalo o zlatou kopačku několik hráčů až do samého závěru. V české lize chybí super střelec jako byl Komlichenko. Tak se dá očekávat, že to bude opět vyrovnané. Mezi nejlepší by měli patřit hráči jako Hložek, Řezníček, Beaugel nebo Tecl.

7.Překvapí Baník se Slováckem a zaútočí na poháry?

První 3 týmy jsou jasné. Zbytek ligy je však velmi vyrovnaný. Jelikož se nehraje nadstavba tak do pohárové Evropy postupují pouze 4 týmy. O poslední místo bude tedy velký boj. O tu by si to měl rozdat Jablonec s Libercem.

Ale pozor vysoko může taky mířit Slovácko nebo Baník. Oba týmy vhodně posílily, obě mužstva vedou moderní trenéři, kteří vyznávají ofenzivní fotbal. Výkonnost obou týmů v posledních sezónách byla solidní. Jak Baník tak Slovácko budou útočit na TOP 6 a můžou překvapit.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře