Domů HOKEJ CHANCE LIGA 8. kolo nadstavbové části CHANCE LIGY

8. kolo nadstavbové části CHANCE LIGY

O pořadí v play-off

AZ RESIDOMO Havířov – ČEZ Motor České Budějovice 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Havířovští, kteří drží sérii sedmi zápasů, kdy dokázali bodovat, hostili na svém ledě České Budějovice, které se chystali na další zápas svého tripu po východě České republiky. Den před zápasem s Havířovem totiž hráli na ledě Poruby, kde dokázali zvítězit gólem v poslední minutě zápasu.

Jihočeši začali lépe, ale v sedmé minutě inkasovali z hole svého odchovance, Jakuba Doktora, který o tři minuty později v přesilové hře zvyšoval na 2:0. U druhého gólu si připsal asistenci Ondřej Kachyňa, který je v Havířově z Motoru na hostování. Naštěstí pro hosty za jedenačtyřicet vteřin odpověděl Kloz a snížil na 2:1. Za čtyři minuty už bylo skóre srovnané, když se střelou zápěstím do šibenice trefil Prokeš. Když své šance neproměnili domácí Webrik a hostující Endál, který trefil tyč, první třetina skončila 2:2.

Druhá třetina byla, co se týče branek, klidnější. Hosté hrozili hlavně v oslabení, kdy dělali domácím velké problémy. Motor mohl poslat do vedení v samostatném úniku Christov a v další šanci, po přihrávce Holce, Novák. Oba dva jmenovaní ale nebyli úspěšní, a tak jedinou branku druhé třetiny obstaral kapitán hostů, Pavel Pýcha, který stále drží první místo bodování Chance LIGY, což je na obránce, obdivuhodný počin.

Třetí třetina byla jasně v režii hostů, kteří domácí borce přebruslili a přestříleli poměrem 4:11. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se tečí po Beránkově nahození prosadil Martin Novák. Pátou branku přidali hosté v oslabení. Holec dobře napadal a puk se v obranném pásmu Havířova dostal k Novákovi, který následně přihrál právě na Holce a ten bekhendovou střelou nedal Stezkovi šanci. Budějovičtí si tedy odvezli z východu republiky další tři body a potvrdili roli lídra soutěže.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Poruba, která den před zápasem s Přerovem smolně prohrála s budějovickým Motorem a zapsala čtvrtou prohru v řade, přivítala ve své hale Zubry z Přerova.

Zdroj: hcporuba.cz

Lepší start do zápasu měla domácí Poruba a Michael Petrásek v bráně hostů musel řešit několik ošemetných situací. V šesté minutě však po střele Kratochvíla dorážel puk do brány Jiří Goiš a hosté vedli 0:1. Přerovští měli k dispozici ještě možnost přesilovky, tu však nevyužili a stav do konce třetiny zůstal nezměněn.

Ve druhé třetině orazítkovali domácí tyč zásluhou Káni, v následné hře 4:4 se ale opět prosadili hosté zásluhou Kratochvíla a vedli 0:2. Tři minuty na to odpověděl první brankou v sezoně za Porubu Tomáš Guman a dal domácím naději na bodový zisk.

Ve třetí třetině se domácí snažili s výsledkem něco udělat, šance ale byli i na straně Přerova. Když nepomohla domácím ani více než dvouminutová hra bez brankáře, tři body si nakonec odvezli hosté z Přerova.

VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Litoměřice 4:3 po SN (1:2, 1:0, 1:1)

Vsetínští hokejisté, kteří se dobrými výkony posunuli na druhé místo tabulky, chtěli své umístění udržet výhrou s litoměřickými, kteří v minulém kole výhrou na ledě pražské Slavie dokázali zastavit šňůru pěti porážek v řadě.

Již v šesté minutě zápasu se prosadil litoměřický Voženílek, na kterého navázal v jedenácté minutě Peter Jánský a rázem to bylo 0:2 pro hosty. Domácí se ze dvou inkasovaných branek rychle oklepali, když ve dvanácté minutě v přesilové hře snížil Jakup Teper.

Druhá třetina přinesla především šance vsetínských, ti se ale nedokázali dlouho prosadit. Až při jedné z dalších přesilových her se v osmatřicáté minutě prosadil David Březina a bylo vyrovnáno, 2:2.

V celém zápase byli domácí střelecky aktivnějším týmem, a když v padesáté minutě využil další přesilovou hru Kucharczyk, zdálo se, že domácí už vedení nepustí. V osmapadesáté minutě, po nevyužité přesilové hře Filip Helt gólem na 3:3 poslal utkání do prodloužení, kde branka nepadla a následovaly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí a rozhodující gól zaznamenal Branislav Rehuš.

HC Slavia Praha – Piráti Chomutov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Na zápas pražské Slavia a Chomutova, týmů, které jsou výrazně spjaty s osobou Vladimíra Růžičky, který nyní působí na lavičce hradeckého Mountfieldu, se mohli těšit fanoušci v pražském Edenu.

Zápas začal zostra a v první přesilové hře Pirátů nastřelil Lang od modré čáry tyčku. Osmělili se i slávisté a šance byly postupem první třetiny na obou stranách. I když bylo za první třetinu zaznamenáno jedenadvacet střel, žádný z týmů si nevypracoval vážnější šanci a první třetina skončila 0:0.

Druhá třetina už byla, zejména pro diváky, atraktivnější, neboť v ni začaly padat branky. O první se postaral v pětadvacáté minutě slávistický Filip Kuťák, chomutovští však zápas vzápětí vyrovnali. V sedmadvacáté minutě se prosadil Pitule a za dvaatřicet vteřin otočil vývoj zápasu chomutovský Petr Stloukal. Obě dvě branky hostů padly v přesilové hře. Šanci přidat další branku měl opět Pitule, ale když jeho střelu zastavila tyč, skóre už se neměnilo.

Ve třetí třetině měli slávisté ještě několik šancí na srovnání výsledku, k dispozici měli i tři přesilové hry, ale podařilo se jim nastřelit pouze tyč slávistické branky. Hřebíček do rakve zasadil domácím hokejistům host z Pardubic, Sébastien Piché, který trefil odkrytou klec Pražanů a dal konečnou podobu skóre zápasu – 1:3.

O účast v předkole

HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)

Souboj dvou sousedů v tabulce o účast předkola sledovalo v pondělí na benáteckém Zimním stadionu pouhých dvě sta a patnáct diváků.

V první třetině se ale rozhodně nenudili. Už v páté minutě zápasu se prosadil Vojtěch Jiruš, tři minuty na to zvyšoval na 2:0 pro domácí Adam Najman. Hosté se vrátili do zápasu využitou přesilovou hrou ve dvanácté minutě zápasu, ve které se prosadil Martin Šťovíček. Do konce třetiny ještě srovnal v další přesilové hře, když z mezikruží vymetl šibenici Žajdlíkovi branky, Lukáš Nedvídek.

Ve druhé třetině, kdy domácí přestříleli hosty 13:6 stojí za zmínku čtyřminutová přesilovka Benátek, kterou ale nedokázali využít, což mohlo být pro zbytek zápasu klíčové. Krutý direkt zasadil benáteckým dvaadvacet vteřin před koncem druhé třetiny Michal Kunc a otočil skóre zápasu na 2:3.

Na začátku třetí třetiny využili hosté trest Radka Dudy a na 2:4 odskočili zásluhou Petra Kratochvíla. Po zbytek třetiny už nedokázali domácí hostům konkurovat. Když se prosadil ještě Lukáš Nedvídek a Petr Kratochvíl, zápas dopadl poměrně jednoznačně, 2:6 pro hosty.

SK Trhači Kadaň – HC Dukla Jihlava 3:2 po SN (0:1, 1:0, 1:1)

Kadaňští fanoušci se mohli těšit zřejmě na nejatraktivnějšího soupeře, který k nim v tomto roce v zápasech Chance LIGY zavítá – jihlavskou Duklu.

Zápas začal podle očekávání, Jihlava se hnala do útoku a byla aktivnější, což potvrdil i v jedenácté minutě Poletín. Jihlava ale ve zbytku třetiny polevila, a tak si některé šance vypracovali i domácí, prosadit se však nedokázali.

Začátek druhé třetiny patřil znovu hostům, kteří ale gól nevstřelili, a tak se ve čtyřiadvacáté minutě radovali domácí, za které srovnal Matěj Zabloudil. Zbytek druhé třetiny patřil hostům, kteří kadaňské výrazně přestříleli, někdy jim ale chybělo trochu hokejového štěstí, možná i umu, a tak se šlo po druhé třetině do kabin za stavu 1:1.

Třetí třetina začala jako druhá skončila, tlakem a aktivitou hostů, jejichž pokusy ale vždy pokryl brankář Jakub Neužil. A když dostali domácí šest minut před koncem možnost přesilové hry, neostýchali se a mohli se radovat z vedení 2:1, když z kruhu trefil prostor nad ramenem jihlavského brankáře Chaloupky Jaroslav Kůs. Naštěstí pro jihlavské osmašedesát vteřin před koncem zápasu proměnil svou šanci Jiří Fronk a poslal zápas do prodloužení.

To bylo otevřené na obě strany, domácí v něm měli dokonce možnost přesilové hry, kterou ale nedokázali využít. V samostatných nájezdech byli šikovnější domácí, proměnili tři ze svých nájezdů oproti dvěma jihlavským – rozhodující branku měl na svědomí František Wágner. A i když byl poměr střel po konci zápasu 16:47, hosté si z Kadaně odváží pouhý bod.

HC Baník Sokolov – LHK Jestřábi Prostějov 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Baník Sokolov, o bod poslední tým Chance LIGY, chtěl na svém ledě překvapit hosty z Prostějova, kteří drží sérii tří výher za sebou.

A ze začátku se to sokolovským dařilo. V první třetině byli aktivnějším týmem, což dokázali gólem v přesilové hře v páté minutě zápasu – trefil se Tomáš Rohan. Možnost přesilové hry měli také hosté, ale když ji nedokázali využít, třetina skončila za překvapivého stavu 1:0 pro domácí.

Druhá část byla vyrovnaná, se šancemi na obou stranách, které dokázali likvidovat domácí Jakub Kašpar a hostující Daniel Dvořák. Skóre zápasu se měnilo až ve třicáté minutě, kdy v přesilové hře vyrovnal prostějovský Petr Chlán. Ve dvaatřicáté minutě už hosté vedli –prosadil se Tomáš Divíšek. Sokolovští ale dostali chvíli na to možnost přesilové hry a utkání vrátil remízový stav Martin Osmík.

Třetí třetina skončila za stavu 2:2 a půl tisícovky diváků se mohlo těšit na zajímavý souboj o rozdělení bodů. Naději na plný bodový zisk dal Jestřábům v devětačtyřicáté minutě druhou brankou v zápase Tomáš Divíšek, který se prosadil svižnou střelou po buly. Sokolov si žádnou větší šanci nevypracoval a výhru prostějovských potvrdil brankou v samostatném úniku Dominik Hrníčko. Prostějovští tak potvrdili roli favorita a připsali si další důležité body ve hře o play off.

HC Frýdek Místek – Hokej Ústí nad Labem s.r.o. 7:3 (2:1, 3:2, 2:0)

Hokejisté Frýdku Místku, kteří stále drží naděje na účast v předkole v play off chtěli odčinit prohru z Benátek nad Jizerou domácím zápasem s Ústím nad Labem, které v posledních dvou zápasech inkasovalo třináct branek.

Utkání v hale Polárka začali aktivněji domácí a ve čtvrté minutě si vynutili přesilovou hru, kterou dokázal využít Ondřej Hrachovský. V deváté minutě nastřelil tyčku ústecký Jelínek a z následné protiakce zvýšil na 2:0 Petr Eret. Domácí měli v dalším průběhu třetiny dvě přesilové hry, které využít nedokázali, a tak ústečtí trestali, v sedmnácté minutě se střelou zápěstím prosadil Matyáš Filip a snížil na 2:1.

Konec druhé třetiny branku nenabídl, ale další přesný zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Dvě minuty po přestávce se prosadil z levého kruhu Jan Havel a srovnal stav utkání na 2:2. Po gólu ústečtí domácí hráče zatlačili, ale z gólu se radovali hráči Frýdku Místku – osmadvacátá minuta – Dan Przybyl – 3:2. Minutu po gólu musel zraněného brankáře Ústí Adama Brízgalu vystřídat David Stahl a hned se musel při šancích frýdeckomísteckých vytáhnout. Odolával do čtyřiatřicáté minuty, kdy se trefil Jakub Adámek. Když se za další tři minuty prosadil David Kofroň a zvýšil na 5:2, s akciemi hostů už to nevypadalo dobře. Malou naději vykřesal gólem osmdesát vteřin před koncem Vladimír Brož.

Do třetí třetiny se šlo za stavu 5:3, ústečtí však zápas zdramatizovat nedokázali. Naopak, za domácí se trefil podruhé v zápase David Kofroň a čtyřiadvacet vteřin před koncem uzavřel skóre zápasu rovněž druhou brankou v zápase  na 7:3 Ondřej Hrachovský.