Neděle, 18 února, 2024
Domů FORTUNA:LIGA Glosář – V Olomouci se vrátili o řadu let zpátky

Glosář – V Olomouci se vrátili o řadu let zpátky

Když v prvním poločase utkání mezi Sigmou a Plzní začali po jednom ze soubojů u rohového praporku domácí fanoušci bučet na Jeana Davida Beauguela, nevěřil jsem vlastním uším. Takové projevy chování jsou v dnešní době nepřijatelné a vrací tým z Hané o několik let dozadu.

Embed from Getty Images

Nemusíte mít tým Plzně rádi, to člověk pochopí. Několik fotbalistů Viktorky vyvolává u fanoušků soupeře jen negativní reakce. Ať je to David Limberský na Spartě, nebo Tomáš Chorý tak nějak obecně na všech stadionech.

Ale francouzský útočník je sympaťák. Na hřišti rozdává úsměvy, nehraje zákeřně. Nepamatuji si od jeho působení v pražské Dukle na žádný větší konflikt s protihráčem. Na hřišti se prostě chová jako profesionál.

- Advertisement -<

Proto je reakce olomouckých fans o to zarážející. Zvlášť v dnešní sledované době, kdy je téma rasismus díky nepokojům v Americe znovu na prvním místě. Možná i z toho důvodu se kluci v kotli, posilněni nějakým tím alkoholem rozhodli, že na sebe nějak upozorní.

Vybrali si tu nejhorší možnost. Smutné je, že po zápase, když se na toto téma ptali trenéra Látala, odvětil pouze že on  nic takového nezaznamenal, protože byl „vtáhnutý“ do hry. To jsou s prominutím jen alibistické kecy. Na stadionu bylo všeho všudy pět stovek lidí. Slyšel to každý.

Zrovna od bývalého reprezentačního obránce, který řadu let hrál v Německu bych čekal jasné odsouzení takového jednaní. Chlapsky se k celé věci postavilo vedení Sigmy. Na sociálních sítích vydalo prohlášení, ve kterém se vysokému útočníkovi omlouvá a důrazně odsuzuje takové chování na stadionech. Už v průběhu zápasu byli navíc někteří fans podle bezpečnostního manažera Milana Zapletala vyvedeni ze stadionu.

Na druhou stranu pevně věřím, že kdyby byl stadion otevřený pro všechny, velká část místních diváků by těch pár pitomců hodně rychle srovnala. Jenže pokud se v Olomouci nevypořádají s těmi, které si na stadion ještě v takové situaci sami zvou, zůstanou dál zpátky v minulosti.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře