Domů DALŠÍ SPORTY Konec jedné velké éry. ...

Konec jedné velké éry. Martin Fourcade ukončil kariéru

0
709
Reklama

Biatlonový kolotoč přichází o další velkou osobnost a závodníka v jedné osobě. Martin Fourcade oznámil konec kariéry těsně před svým posledním závodem a překvapil všechny příznivce biatlonu. Fourcade svůj poslední závod v životě vyhrál a uzavřel svou fantastickou kariéru nejlepším možným způsobem.

Embed from Getty Images

Uteklo pár týdnů co biatlonový svět musí vstřebávat tuto nečekanou zprávu. Bude těžké zvyknout si na závody bez Fourcadea. Přece jen i on velmi zpopularizoval tento sport a má zásluhu na tom, že biatlon má tak velkou fanouškovskou základnu.

Reklama

Odchází tak obrovská legenda. Jeden z nejlepších biatlonistů v historii. Možná i ten nejlepší vůbec, to záleží na subjektivním pohledu každého z nás. Každopádně není pochyb že s další legendou Bjoerndalenem zanechali ve světě biatlonu nejvýraznější stopu. Fourcadovo brzké loučení je sice nečekané, ale zcela pochopitelné.

Dominoval 10 let a prakticky neměl konkurenci. Vyhrál všechno co se dalo. Takže je jasné, že už by jeho motivace nebyla taková kdyby pokračoval. A ne každý je tak oddaný tomuto sportu, aby dokázal být konkurenceschopný i v pozdějším věku jako se to povedlo Bjoerndalenovi. Fourcade už si tak nemá co dokazovat. Odchází na vrcholu a to také nedokáže každý.

Tato biatlonová ikona má na svém kontě tolik úspěchů, že by to vydalo na knihu. Pojďme si připomenout aspoň ty nejvýznamější v jeho kariéře 🙂

ZOH: 7 medailí (5x zlato, 2x stříbro)

Mistrovství světa: 28 medailí (13x zlato, 10x stříbro, 5x bronz)

Světový pohár: 7x držitel Velkého křišťálového glóbu pro vítěze SP, 98 vítězných závodů v SP

S biatlonem se loučí jeden z nejlepších závodníků historie. Vévodil tomuto sportu prakticky celou dekádu. Také ale nezapomínejme na to, že dělal vše pro tento sport i z hlediska boje proti dopingu. Společně se Šlesingrem má velkou zásluhu na tom, jak přísně biatlon k tomuto globálnímu problému přistupuje.

Odchod Fourcadea je pro biatlon obrovskou ztrátou. Na druhou stranu zanechal za sebou neskutečnou kariéru, kterou bude někdo jen těžko překonávat. Do biatlonu vstoupil jako princ a loučí se s ním jako král. Děkujeme za vše Martine!!!!

Reklama

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno