Sobota, 24 února, 2024
Domů HOKEJ Lukáš Radil míří z NHL do KHL - vrací se do Spartaku...

Lukáš Radil míří z NHL do KHL – vrací se do Spartaku Moskva.

Lukáš Radil, rodák ze Středočeské Čáslavy, který nastartoval svou profesionální kariéru v Pardubicích, končí svou dvouletou zámořskou štaci a přesouvá se zpět do ruské KHL.

Embed from Getty Images

Jak již bylo řečeno, devětadvacetiletý Radil hokejově vyrostl v Pardubicích, kde si dobrými výkony vybojoval angažmá v ruské Kontinentální hokejové lize. V roce 2015 se přesunul do Spartaku Moskva, kde předtím nastoupilo jen pár českých hráčů. Pro připomínku Tomáš Žižka s Martinem Štrbou, Martin Prusek, Ondřej Fiala a trenér Miloš Říha. Také slavný olympijský vítěz Dominik Hašek a naposledy před Radilem Jakub Nakládal.

Lukáš Radil se v Rusku dobře uvedl a svými výkony si řekl o místo na Mistrovství světa v roce 2017 a v týmu pro Zimní olympijské hry 2018. V roce 2018 si také vysloužil přesun do nejlepší hokejové ligy světa, zámořské NHL. Vyhlídl si ho tým ze San Jose, kde Radil doplnil Tomáše Hertla a sešel se v kabině s Radimem Šimkem. V San Jose stihl v sezoně 2018/2019 šestatřicet zápasů ve kterých zaznamenal jedenáct bodů, v aktuální sezoně zasáhl pouze do čtrnácti zápasů bez bodového zápisu. Letos více času strávil na farmě v AHL v týmu San Jose Baracuda. Tam ve dvou sezónách zasáhl do třiačtyřiceti utkání, ve kterých zaznamenal sedmadvacet bodů.

Embed from Getty Images
- Advertisement -<

NHL byla kvůli pandemii COVID-19 přerušena jako většina soutěží po světě a právě v této době se Radil dohodl na návratu do Ruska. A nevrací se do neznáma. Jeho novým, lépe řečeno staronovým zaměstnavatelem se stane znovu Spartak Moskva, což také potvrdil generální manažer týmu Alexej Žamnov. V kabině se Radil potká s dalším Čechem, hájícím barvy ruského týmu, Robinem Hanzlem, který hájí barvy moskevského klubu od sezony 2018/2019. Krýt záda dvojici Čechů bude slovenský brankář Július Hudáček, se kterým se Radil potkal už v sezoně 2013/2014 v Pardubicích. 

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře