Středa, 27 září, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Prodlouží Sparta Kangu?

Prodlouží Sparta Kangu?

Kangovi ve Spartě končí v létě příštího roku smlouva. Měla by ji Sparta produktivnímu záložníkovi prodloužit?

Guélor Kanga patří ve Spartě mezi naprosto klíčové hráče, kteří táhnou tento pražský klub i v těžkých časech za lepšími výsledky. Avšak Kanga má také celou řadu negativních vlastností, které jsou mu vyčítány. Nyní stojí Sparta před důležitým rozhodnutím, zda-li prodloužit tahounovi Sparty stávající smlouvu.

Embed from Getty Images

Po svém příchodu do Sparty Kangovi chvíli trvalo, než si získal svými výkony v rudém dresu příznivce pražského celku na svou stranu. V minulé sezoně však Kanga všem škarohlídům ukázal, zač je toho loket, když se s dvanácti ligovými brankami stal nejlepším týmovým střelcem Sparty. Kromě vstřelených gólů však gabonský záložník také dokázal zásobovat své spoluhráče gólovými asistencemi, kterých v minulé sezoně nasbíral osm.

- Advertisement -<

Také v letošní sezoně Kanga navazuje na loňský povedený ročník v dresu Sparty, kdy je s deseti vstřelenými brankami společně s Liborem Kozákem nejlepším střelcem týmu, což svědčí o tom, že Kanga je schopen si dlouhodobě držet stabilní výkonnost. Spartu však trápí Kangova nevyzpytatelná povaha, která se například projevu v Kangově „koníčku“ sbírání žlutých karet, kterých gabonský záložník v minulé sezoně nasbíral rekordních sedmnáct. V letošní sezoně se však Kanga v tomto ohledu zlepšil, jelikož nasbíral pouhé čtyři žluté karty.

Vedení pražské Sparty tak v následujících měsících čeká nelehké rozhodování. Nechat odejít do jiného klubu svého klíčového hráče, jenž má sice své mouchy, ale na hřišti dokáže být pro své mužstvo velmi platný. Podle posledních zpráv to však vypadá, že je již předběžně rozhodnuto a že se cesty Sparty a Guélora Kangy nejpozději v létě rozdělí. Je to velká škoda, jelikož Kanga rozvířil klidné vody české nejvyšší fotbalové soutěže.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře