Středa, 24 července, 2024
Domů FOTBAL ROZBOR: Finále play-off Sky Bet Championship 2020 Brentford FC 1, Fulham FC...

ROZBOR: Finále play-off Sky Bet Championship 2020 Brentford FC 1, Fulham FC 2

Včera se v londýnském Wembley odehrála závěrečná bitva o poslední volné místo v Premier League, Brentford totiž v západo-londýnském derby vyzval odvěkého rivala z Fulhamu! Byla to bitva nejen o nejvyšší soutěž, ale zároveň také o závratných 170 000 000 liber! Jako všechna utkání po restartu, i tohle muselo být odehráno kvůli opatřením za zavřenými dveřmi. Devadesátitisícový svatostánek Wembley tak opět zel prázdnotou.

Embed from Getty Images

Nicméně to oběma celkům nedělalo větší problémy a do zápasu vtrhly tak, jak se na finále sluší a patří. Na jedné straně ofenzivní trio BMW (Benrahma, Mbeumo, Watkins), na druhé Reid, Onomah, Kebano a srbský bomber Mitrović pouze na lavičce náhradníků.

Pro nezaujatého diváka se toho po dobu 90 minut příliš zajímavého neudálo. Oba týmy se především soustředily na pevnou defenzívu a nevytvořit zbytečnou chybu, která by se mohla stát osudnou. Fulham měl sice mírně více ze hry, ale co z toho, když svatyni The Bees za základní hrací dobu přímo ohrozil pouze dvakrát. Ač byli The Cottagers aktivnějším mužstvem, zároveň také byli o dost agresivnější. Zákroky Harrisona Reeda a Toma Cairneyho totiž mohl hlavní sudí Martin Atkinson minimálně v jednom případě potrestat kartou nikoliv žlutou, nýbrž červenou.

Základních 90 minut nepřineslo žádnou branku, následovalo tak prodloužení, do kterého už naskočil i zmiňovaný Aleksandar Mitrović. Nastavený čas také přinesl mnohem rychlejší fotbal a více snahy a o vstřelení vytoužené rozhodující branky. Ve 105. minutě byla faulem zastavená slibná brejková příležitost pro Fulham, standardní situace se tak ujal levonohý anglický obránce Joe Bryan. Ten překvapil všechny, když místo centru zakroutil míč přímo za pravou tyč španělského brankáře Rayi, kterého doslova nachytal na hruškách. 1:0 pro Fulham a zbývalo posledních 15 minut.

Značně otřeseným včelám z Brentfordu docházely síly i nápady, jak překonat skálopevnou obranu Chalupářů. Ti naopak ve 117. minutě přidali druhý smrtelný zásah. Joe Bryan se trefil z protiútoku i podruhé a stal se hrdinou! Ve čtvrté minutě nastavení sice ještě skóre korigoval Henrik Dalsgaard, to už však bylo vše. Hned po výkopu rozhodčí Atkinson foukl do píšťalky a tým Scotta Parkera mohl začít slavit.

V tomto utkání se jednoznačně projevilo, že má Fulham mnohem více zkušeností s takto důležitými a vyhrocenými zápasy, a i když může výsledek vypadat těsně, průběh celého zápasu víceméně Fulhamští kontrolovali. V příští sezóně se tak můžeme v Premier League kromě Leedsu a W.B.A. těšit i na nejstarší londýnský klub. Na Craven Cottage se bude nejlepší fotbalová liga světa hrát po roční pauze!