Středa, 31 května, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Sezóna nekončí, česká liga se znovu rozjede 23. května

Sezóna nekončí, česká liga se znovu rozjede 23. května

Je rozhodnuto. Kluby na úterním Ligovém grémiu rozhodly, že se aktuální sezóna dohraje. Souhlasilo 13 klubů, hlasování se zdržela pouze Karviná, Zlín a Opava. Jednání dopadlo podle očekávání. Koronavirová situace je v ČR relativně pod kontrolou, takže není pádný důvod, proč fotbalovou ligu nedohrát. A to ani přesto, že během zápasu budou sedačky tak prázdné, jak vidíte na obrázku níže.

Embed from Getty Images

Oficiální restart ligy proběhne 23. května dohrávkou 23. kola duelem Liberec-Teplice. Program zbývající sezóny bude velmi svižný. Budou se hrát 2 ligové kola týdně (úterý/středa-sobota/neděle). Do konce základní části zbývá odehrát 6 kol + nadstavba. Když vše půjde bez komplikací, tak kompletní ročník skončí 19.července. Nejpozději se však liga musí zkompletovat do 2.srpna. To kvůli potřebné pauze mezi touto a novou sezónou. V případě, že by se ligový ročník nepodařilo dohrát, tak by se nevyhlašoval mistr a ani by nikdo nesestupoval. Ročník bude anulován.

Velkým tématem také bylo to, jak vyřešit smlouvy hráčů, kterým končí kontrakt 30.června. Tyto smlouvy budou prodlouženy do konce aktuální sezóny. Smlouvy platné od 1.července budou aktuální až od nové sezóny. Platí to ovšem jen v případě vzájemné dohody hráče s klubem. Pokud k dohodě nedojde, tak hráč nebude hrát nikde. Nebude moct ani přestoupit, to bude možné až po skončení sezóny. Letní přestupové okno se nejdříve otevře 3.srpna.

- Advertisement -<

Aby se liga dohrála, musí kluby a jejich hráči dodržovat nezbytná hygienická opatření, která nařídily státní orgány. Musí se také řídit manuálem LFA. Pokud se někdo nakazí, tak musí jít do 14denní izolace. O dalších opatřeních pak rozhoduje krajská hygienická stanice. Nemusí nutně nařídit karanténu celému týmu, ale také může. Dokonce ji může nařídit nejen postiženému klubu, ale i jeho poslednímu soupeři. Závisí to na tom, jak daná situace bude vážná.

Nejdůležitější fakta:

– restart ligy proběhne 23.května zápasem Liberec-Teplice, podle aktuálních plánů by se mělo dohrát sezónu 19.července

– budou se hrát 2 kola týdně (úterý/středa-sobota/neděle)

– když se sezónu do 2. srpna nepodaří dokončit, tak bude anulována(neplatí aktuální umístění, nebude vyhlášen mistr a nikdo nesestupuje)

– zápasy se budou hrát bez diváků

– pokud se hráči nakazí, musí sice do izolace, ale nemusí to znamenat poslání celého týmu do karantény. O tom rozhodne krajská hygienická stanice

– hráči, kterým končí 30.června smlouvy, se s kluby můžou dohodnout na prodloužení alespoň do konce sezóny, když se nedohodnou, tak nehrají nikde

– letní přestupové okno začne až po ukončení sezóny, nejdříve to bude 3.srpna

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře