Středa, 27 září, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 1. Slavia

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 1. Slavia

Obhájce titulu předvedl na podzim suverénní výkon a zaslouženě se vyhřívá na čele tabulky. Svěřenci trenéra Trpišovského neprohráli jediný duel a vytvořili si náskok 16ti bodů, který se bude těžko dohánět. Herním projevem Slávisté zaujali i Evropu, jarních bojů se však nezúčastní.

Embed from Getty Images

Předtím, než započali boje o Evropu, Slavia absolvovala sérii zápasů v domácí soutěži. V šesti zápasech si sešívaní připsali 16 bodů a jediný, kdo byl schopný svěřence trenéra Trpišovského připravit o body, byla Karviná, která vyválčila bezbrankovou remízu.

Ve 4. předkole se Slavia utkala s Kluží, která dokázala projít přes favorizovaný Celtic. Po dvojité výhře 1:0 se sešívání mohli těšit po dlouhých dvanácti letech na základní skupinu Ligy mistrů.

- Advertisement -<

V prvním zápase nebyli slávisté daleko od senzace a ze San Sira si odvezli pouhý bod. Následovalo velmi zajímavé utkání s Borusií Dortmund, kde šlo, po herní stránce, o vyrovnaný zápas. Ovšem rychlostně vybavená křídla nakonec rozhodli toto klání ve prospěch německého celku. Ze dvojzápasu s Barcelonou sešívání odvezli cenný bod z Nou Campu a dále křesali naději na postup ze skupiny. Rozhodující, pátý zápas, s Interem však Slavia nezvládla a se skupinou se rozloučila pouze s dobrým dojmem.

V domácím poháru se o sešívané dominanci přesvědčil Vyšehrad, který dostal výprask 8:0 a k obhajobě titulu Slavia měla nakročeno velice dobře. Cestu za dalším titulem však překazil Baník Ostrava, který aplikoval agresivní defenzivní fotbal.

Na jaře se Slavia bude muset obejít bez základních pilířů Souček-Škoda-Hušbauer, kteří tým opustili v pravé chvíli. Sešívaní se ve druhé polovině sezóny mohou soustředit na omlazení a stabilizaci kádru, což bude určitě potřeba, jestliže chtějí svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zopakovat působivý výkon na Evropské scéně.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře