Středa, 27 září, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 9. Liberec

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 9. Liberec

Slovan Liberec zahájil sezonu s novým trenérem Pavlem Hoftychem, který měl do týmu přinést disciplínu a náročný styl fotbalu. Začátek podzimu Severočechům příliš nevyšel, avšak postupný progres byl nakonec znát a Liberec přezimuje na průměrném devátém místě.

FC Slovan Liberec – FK Jablonec (13.kolo) 2:2, Zdroj: fcslovanliberec.cz

Těžký úvodní zápas ve Vítkovicích, s Baníkem Ostrava, Liberci vyšel a sezóna byla zahájena úspěšně. Následovala však série čtyřech zápasů bez bodu, která byla ukončena až hubeným vítězstvím s trápící se Karvinou. Cennou výhru si svěřenci trenéra Hoftycha připsali doma se Spartou, kdy zápas provázeli sporné momenty na obou stranách.

Ve druhé polovině podzimní části dokázal Slovan zužitkovat potenci hostujících hráčů z pražské Slavie a gólové příděly útočníka Petra Musy spojené s kreativitou Alexandra Baluty, se jevily přinejmenším zajímavě. Pokud Severočeši dokáží eliminovat výsledkové kolapsy, které jsou doprovázeny občasnou červenou kartou, tak mohou určitě zabojovat o příčky zajišťující pohárovou Evropu.

- Advertisement -<

O Evropskou ligu se může Liberec pokusit i v domácím poháru, kde ho bude ve čtvrtfinále čekat silné Slovácko. Cestu, mezi posledních osm, měl Liberec relativně přijatelnou a po vyřazení Mariánských Lázní, Prostějova a nevýrazných Teplic, se může těšit na první velkou výzvu.

Parta, okolo trenéra Hoftycha, se bude na jaře muset obejít bez defenzivního záložníka Oscara, který posílí Slavii Praha. Klub z Edenu naopak poskytl Severočechům posily v podobě bosenského útočníka Rondiče a záložníka Jakuba Hromady, který bude mít velkou motivaci opět nastartovat pozastavenou kariéru.

Další díly:

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 10. Olomouc

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 11. Teplice

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 12. Zlín

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 13. Bohemians

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 14. Opava

Souhrn podzimu Fortuna ligy: 15. Karviná

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 16. Příbram

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře