Sobota, 24 února, 2024
Domů FOTBAL Tonda Barák jde zachránit Lecce

Tonda Barák jde zachránit Lecce

Antonín Barák syn velmi dobrého mládežnického trenéra z Příbrami bude hostovat v Lecce. Pětadvacetiletý český záložník doposud působil v italském Udinese. Na půl roku se však přesune do týmu nováčka italské Série A. Cíl je jednoduchý, pomoci týmu k udržení v nejvyšší soutěži.

Embed from Getty Images

Hostování může pomoci na Euro

Antonín Barák je členem širšího kádru české fotbalové reprezentace. Prozatím za národní tým nastoupil ve dvanácti zápasech a stihl vstřelit pět branek. Bilance je to velmi solidní. V posledních zápasech se však často do užšího výběru nedostal. Důvod můžeme hledat především v samotném Udinese. Barák totiž v probíhající sezóně vypadl ze základní sestavy Udinese a z pozice náhradníka se na hřiště dostal jen v jedenácti zápasech.

Jediné dvě celá utkání odehrál v italském poháru. Byl u výhry 4:0 na Boloňou, ale také prohry 0:4 s Juventusem. Ve druhém zápase vedl tým dokonce jako kapitán. V Lecce by měl Antonín Barák dostat více prostoru a pomoci týmu k záchraně. To nebude vůbec jednoduché jeho nový zaměstnavatel je nyní sedmnáctý s náskokem jediného bodu na dvacátou Brescii.

- Advertisement -<

Na závěr je nutno českému záložníkovi popřát hodně štěstí a pevné zdraví v novém působišti. Fotbalově na to určitě má, vždyť v první sezóně patřil k pilířům Udinese. Bohužel podzim se v tomto nevydařil. Další rozlet a růst Antonína Baráka přibrzdily trable se zády. I díky nim naskočil pouze do devíti zápasů Série A a dvou zmíněných pohárových utkání. V Lecce se mu otvírají nové možnosti, pokud bude zdravotně v pořádku. Držíme pěsti a věříme, že tento krok ho posune i blíže nominaci na EURO.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře