Sobota, 24 února, 2024
Domů FORTUNA:LIGA Top 10 nejzajímavějších přestupů ve Fortuna lize

Top 10 nejzajímavějších přestupů ve Fortuna lize

Letošní léto bylo vinou pandemie koronaviru na velké transfery poměrně chudé. Přesto se i na domácím přestupovém poli několik zajímavých přesunů uskutečnilo. Vybrali jsme pro Vás deset největších a nejzajímavějších.

Embed from Getty Images

1. Tomáš Malinský     (Liberec – Slavia Praha)

Bezpochyby největší letní transfer se odehrál na osvědčené trase Praha – Liberec. Ofenzivní krajní záložník byl na radaru obou pražských S. Aktivnější v jednání však byl úřadující ligový šampion a tak se šikovný záložník stěhuje do Edenu. Tomáš Malinský má za sebou průlomovou sezonu. Ve 32 utkáních v dresu Slovanu zaznamenal sedm branek a na dalších devět nahrál. Díky své formě v průběhu sezony nakoukl i do reprezentace. Pro Slavii posila do základní sestavy a nejnákladnější přestup celého léta.

2. Ladislav Krejčí      (Bologna – Sparta Praha)

Návrat ztraceného syna. Sparťanský odchovanec se vrací domů po čtyřech letech v Itálii. Angažmá v Bologni si představoval jinak. Po posledním ročníku, kdy naskakoval opravdu jen na pár minut na konci zápasů se rozhodl pro návrat domů. Samozřejmě si nemohl vybrat jiný klub než Spartu. Očekává se od něj, že okamžitě naskočí do základní sestavy. Pravděpodobně už ale ne z pozice levého útočného křídla, ale spíš z pozice levého obránce. V případě rozestavení 3-5-2 pak levého záložníka. V obsáhlém rozhovoru v deníku Sport prozradil, že se vrací lepší a psychicky vyzrálejší. Sparta v něm získává velkou osobnost.

3. Adriel Ba Loua       (Karviná – Viktoria Plzeň)

- Advertisement -<

Když tento malý záložník z Pobřeží Slonoviny přestupoval před dvěma lety z Dánska do Karviné příliš rozruchu to nevzbudilo. Během dvou nadcházejících sezon v Karviné si ale tento rychlík udělal velké jméno. V poslední sezoně nahrál na deset ligových branek, což, podíváme-li se na produktivitu karvinských, je skvělé číslo. Bylo jasné, že v Karviné nezůstane dlouho. Přetahovanou vyhrála Plzeň a Ba Loua tak bude v příští sezoně připravovat góly na Štruncových sadech.

Embed from Getty Images

4. Ondřej Čelůstka     (Antalyaspor – Sparta Praha)

Další návrat zkušeného hráče ze zahraničí. Čelůstka se do Česka vrací po dlouhých devíti letech strávených v zahraničí. Zahrál si v Anglii či Německu. Nejdelší dobu však strávil v Turecku, kde se z posledního angažmá v Antalyasporu propracoval až do národního mužstva. Zkušený stoper má vyřešit trable Letenských ve středu obrany. Společně ve dvojici s Dávidem Hanckem od nich ve Spartě očekávají velké výsledky. Pokud se sehrají, aspirují na nejlepší obranou dvojici v lize.

Embed from Getty Images

5. Ivan Schranz          (České Budějovice – Jablonec )

Nenápadný, leč o to zajímavější přesun se urodil na trase mezi Budějovicemi a  Jabloncem. Vytáhlý útočník Ivan Schranz se z jihu Čech přesunul do Jablonce. Autor devíti branek z loňského ligového ročníku by měl v Jablonci nahradit odcházejícího Jana Chramostu. Slovenský útočník má za sebou angažmá v pražské Dukle, pak krátce působil na Kypru, odkud se stěhoval právě do Budějovic. V Jablonci od něj očekávají, že naváže na předchozí sezonu.

6. Ondřej Karafiát      (Liberec – Slavia Praha)

Mistra z Edenu posílil začátkem léta další hráč z Liberce. Stopera Ondřeje Karafiáta si přivedl trenér Jindřich Trpišovský. Oba se společně moc dobře znají z předchozích působišť. Potkali se nejen v Liberci, ale také na Žižkově. Pětadvacetiletý odchovanec Sparty podepsal s mistrem smlouvu do června 2024 a přichází z Liberce jako volný hráč. Je to hráč s předpoklady pro základní sestavu.

7. Roman Hubník       (Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc)

Z pohledu perspektivy tento přesun moc zajímavý není. Z pohledu herního je to pro Olomouc  terno. Roman Hubník je zkušený fotbalista, přirozený lídr na hřišti i mimo něj. Jeho návratem získala olomoucká Sigma výborného stopera, který neuhne z jediného souboje a navíc bude vzorem pro mladé v olomouckém kádru. Na druhou stranu je otázka jak mu v jeho věku vydrží zdraví, poslední sezony ve Viktorce už býval častěji zraněný.

Embed from Getty Images

8. Rigino Cicilia        (FC Eindhoven – Slovácko)

Slovácko představilo hned na začátku přestupového okna tuto exotickou posilu. Pětadvacetiletý útočník původem z Curacaa přichází do útoku jako kladivo na obrany soupeře. Jeho fotbalový životopis čítá adresy v Anglii, Nizozemsku a krátce se mihl i v Litvě. V loňské sezoně byl nejlepším střelcem druholigového FC Eindhoven. Že branky dávat umí dokázal i v přípravě, kde se stal nejlepším střelcem Slovácka. V Hradišti jsou na něj hodně zvědaví.

Embed from Getty Images

9. Dominik Holec       (Žilina – Sparta Praha)

Přestup mladého brankáře ze Žiliny není úplně z kategorie letních přestupů, protože Holec se na Letnou stěhoval již v květnu. Pětadvacetiletý člen širšího reprezentačního kádru přišel ze Žiliny, která byla tou dobou v likvidaci. Společně s Hečou a Nitou vytvoří na Letné opravdu velice silnou brankářskou trojici. Dá se očekávat, že jeden z nich ještě odejde.

10. Tomáš Zajíc         (Slovácko – Baník Ostrava)

O kanonýra Slovácka se přetahovala Mladá Boleslav společně s Baníkem Ostrava. Už to vypadalo na přesun do města automobilů. Nakonec se vytáhlý útočník domluvil se zástupci Baníku Ostrava a stěhuje se do Ostravy. Má nahradit Milana Baroše, který už v závěru loňské sezony moc často nenastupoval. Třiadvacetiletý útočník se v Ostravě dohodl na smlouvě do července 2023. Zajímavý přesun.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře