Středa, 27 září, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Trenér Guľa má koule a jasnou strategii, vrátí do Plzně titul?

Trenér Guľa má koule a jasnou strategii, vrátí do Plzně titul?

Kouč Plzně Guľa je maximalista. Sice považuje náskok Slavie za nedostižný, přesto by se s týmem chtěl pokusit titul získat. A podle toho vypadají výsledky dvou prvních jarních klání, v nichž „Viktoriáni“ nastřileli celkem sedm branek. Nejprve zvítězili 3:0 v Opavě a dnes deklasovali v domácím prostředí Příbram 4:0. Vypadá to, že tu máme starou dobrou Viktorii Plzeň s novými tvářemi.

Embed from Getty Images

Konečně tu máme proměnu

Adrián Guľa přišel do Plzně, aby tým posunul. A zatím se mu to daří. Ze „staré party“ v základní sestavě najdeme už pouze Davida Limberského. Z dalších stavebních kamenů to je brankář Hruška, bek Řezník nebo středopolař Hořava. Zbytek týmu tvoří hráči, kteří mají hlad po úspěchu.

V utkání s Opavou zazářil Beauguel, který vstřelil dvě branky. Dnes proti Příbrami zaznamenal hattrick záložník Bucha. Za Pavla Vrby hráči, kteří paběrkovali nebo v Plzni vůbec nebyli. Trenér Guľa jim dal příležitost a máme tu výsledek, který se v Plzni líbí. Viktorka branky dává a nedostává.

Jasná trenérská vize

- Advertisement -<

Plzeň by však měla zůstat nohama na zemi. V prvních dvou jarních zápasech potkala týmy, které se perou o záchranu. První prověrkou tak bude až utkání na jablonecké Střelnici. Tady se uvidí jaký pokrok Plzeň v zimní přípravě udělala. Zdá se však, že Guľova strategie by mohla nést ovoce. Není totiž krátkozraká a slovenský kouč ví, kam chce tým dovést. V příští sezóně by to měl být titul. A mimo něj? Především individuálně připravit některé mladé hráče na velký přestup.

A co letos?

Viktoria Plzeň avizovala jasný cíl. Je jím 2. místo v české nejvyšší fotbalové soutěži. Guľa však myslí i výše, i když připouští, že Slavia má nedostižný náskok. Ale kdo ví? „Sešívaní“ v prvních dvou jarních zápasech herně nezáří a sama Plzeň ví, že se během jara dá poztrácet mnoho bodů. Tak proč nemyslet i na první pohled nemožné a Adrian Guľa chce vždy maximum.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře