Pátek, 19 dubna, 2024
Domů FOTBAL Zlatan skóruje a AC Milán vítězí

Zlatan skóruje a AC Milán vítězí

Zlatan Ibrahimovič je sice extravagantní ďábel. Góly však v USA střílet nezapomněl. I o tom se přesvědčili domácí hráči Cagliari v 64. minutě. „Ibra“ se prosadil, přestože byl tísněn dvěma protihráči a střelou na zadní tyč zaznamenal první branku po návratu do Itálie. AC Milán i díky němu zvítězil a připsal si tři body.

Embed from Getty Images

Ibrahimovič od začátku utkání

Zlatan Ibrahimovič nastoupil poprvé po svém návratu od začátku utkání právě v Cagliari a spolu se spoluhráči začal aktivně. V prvním poločase si spolu s kolegou v útoku Leaem vytvořil hned několik šancí. Domácí brankář však velmi dobrými zákroky udržel nulu, a proto byl poločasový výsledek 0:0.

• Největší šanci měl sám Zlatan ve 31. minutě, když ho na zadní tyči našel právě Leao a švédský kanonýr zakončil pár centimetrů vedle branky.

Druhá půle začala pro hráče AC Milán skvěle. Hned ve 46. minutě Castillejo rychle rozehrál volný přímý kop. Přesným pasem našel Rafaela Leaa, který s pomocí teče obránce překonal domácího brankáře – 0:1. A pak to přišlo. Běžela 64. minuta a Zlatan Ibrahimovič skóroval. Nejprve sice nedoskočil centrovaný míč, ale v zápěti ho přihrávkou našel Hernández a „Ibra“ se prosadil. Neuvěřitelné! Branku vstřelil přestože byl obklopen několika protihráči – 0:2.

V dalším průběhu utkání již branka nepadla. I když v 82. minutě se „Ibra“ radoval podruhé. Radost mu však pokazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Získané tři body jsou pro hráče AC Milán vysvobozením. I díky nim se v tabulce Série A posunuli do její první poloviny a možná se blýská i díky švédskému veteránovi na lepší časy. Cagliari naopak nevyužilo možnost přiblížit se pátému Bergamu.