Středa, 27 září, 2023
Domů DALŠÍ SPORTY Atletické #stalose za 36. týden

Atletické #stalose za 36. týden

Stručně a jasně vám přinášíme ty nejzásadnější novinky a úspěchy ze světa atletiky za minulý týden.

Embed from Getty Images

Letošní mistr ČR v běhu na 200 metrů Jiří Polák si na stejné trati při své premiéře v Diamantové lize doběhl v Bruselu pro bronzovou medaili.

- Advertisement -<

Sifan Hassanová a Mo Farah jsou po bruselské Diamantové lize novými světovými rekordmany v hodinovce. Ty mají nyní hodnotu 18 930 metrů u žen a 21 330 metrů u mužů.

V sobotu v Praze padl ženský světový rekord v půlmaratonu. V rámci akce RunCzech: Ready for the Restart ho v čase 1:05:34 zlomila Keňanka Peres Jepchirchirová.

Embed from Getty Images

Česká závodnice Moira Stewartová si při své premiéře v půlmaratonu doběhla na slovenském mistrovství pro vítězství a časem 1:12:48 se nejen zařadila na páté místo našich historických tabulek, ale také splnila A limit pro nominaci na říjnové mistrovství světa v polské Gdyni.

Německý oštěpař Johannes Vetter zazářil na mítinku v polském Chořově, když svůj osobní rekord posunul na 97,76 metrů. 24 let starému světovému rekordu Jana Železného se tak přiblížil na pouhých 72 centimetrů.

Osmnáctiletá Barbora Malíková specializující se na čtvrtku pokořila při MČR juniorů a dorostu v Ostravě 26 let starý národní juniorský rekord na trati 800 metrů. Jeho hodnota nyní činí 2:03,14. Při srpnovém MČR v Plzni stanovila Malíková také nové české juniorské maximum na poloviční trati.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře