Středa, 28 října, 2020
Domů DALŠÍ SPORTY Atletické #stalose za 36. týden

Atletické #stalose za 36. týden

Stručně a jasně vám přinášíme ty nejzásadnější novinky a úspěchy ze světa atletiky za minulý týden.

Embed from Getty Images

Letošní mistr ČR v běhu na 200 metrů Jiří Polák si na stejné trati při své premiéře v Diamantové lize doběhl v Bruselu pro bronzovou medaili.

- Advertisement -

Sifan Hassanová a Mo Farah jsou po bruselské Diamantové lize novými světovými rekordmany v hodinovce. Ty mají nyní hodnotu 18 930 metrů u žen a 21 330 metrů u mužů.

V sobotu v Praze padl ženský světový rekord v půlmaratonu. V rámci akce RunCzech: Ready for the Restart ho v čase 1:05:34 zlomila Keňanka Peres Jepchirchirová.

Embed from Getty Images
- Advertisement -

Česká závodnice Moira Stewartová si při své premiéře v půlmaratonu doběhla na slovenském mistrovství pro vítězství a časem 1:12:48 se nejen zařadila na páté místo našich historických tabulek, ale také splnila A limit pro nominaci na říjnové mistrovství světa v polské Gdyni.

- Advertisement -

Německý oštěpař Johannes Vetter zazářil na mítinku v polském Chořově, když svůj osobní rekord posunul na 97,76 metrů. 24 let starému světovému rekordu Jana Železného se tak přiblížil na pouhých 72 centimetrů.

Osmnáctiletá Barbora Malíková specializující se na čtvrtku pokořila při MČR juniorů a dorostu v Ostravě 26 let starý národní juniorský rekord na trati 800 metrů. Jeho hodnota nyní činí 2:03,14. Při srpnovém MČR v Plzni stanovila Malíková také nové české juniorské maximum na poloviční trati.

- Advertisement -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

Prezident Barcelony Bartomeu rezignuje

Bartomeu je pod velkým tlakem po jedné z nejturbulentnějších sezón v nedávné historii klubu. Připomeňme, že Barca nezískala titul, zažila ostudnou porážku...

Bacelona si pojistila Ter-Stegena a další tři hráče

Krátce po parádním vystoupení v Lize mistrů proti Ferencvarosi oznámila Barcelona prodloužení smluv hned se čtyřmi hráči. Konrétně si prodloužení vysloužili Gerard...

Gareth Bale nebyl daleko od přestupu do Manchesteru United

David Moyes odhalil, že když přišel v roce 2013 trénovat Manchester United, chtěl získat do svého týmu Garetha Balea. Prý měl klub...

Golden Boy: 20 nejlepších mladíků tohoto roku

Jako každý rok je i letos vyhlašován nejlepší mladý hráč roku. Čtyřicet fotbalových novinářů z celé Evropy vybere z 20 hráčů, jejichž...