Sobota, 24 února, 2024
Domů HOKEJ Blíží se restart zámořské NHL? Vedení NHL a NHLPA se předběžně dohodlo!

Blíží se restart zámořské NHL? Vedení NHL a NHLPA se předběžně dohodlo!

V posledních dnech se čím dál více rozvíjejí spekulace o možném obnovení letošní sezony nejslavnější hokejové ligy světa, kanadsko-americké NHL. Vedení NHL se předběžně dohodlo s výkonným výborem hráčské asociace (NHLPA) na restartu, po kterém by vybrané týmy začaly rovnou v play-off.

Zdroj: NHL.com

Standardně play-off začíná po odehrané základní části a postupují do něj nejlepší tři týmy z každé divize – Atlantické a Metropolitní, které spadají pod Východní konferencí a Centrální a Pacifické, spadající pod Západní konferenci. Dále do vyřazovacích bojů postupují dvě mužstva z každé konference s nejvyšším počtem bodů bez ohledu na divizi. Celkem se tedy bojů play-off účastní šestnáct celků z celkových jedenatřiceti. Vítěz play-off získá Stanley Cup, který se mimochodem zatím podařilo získat šestadvaceti českým hokejistům. Některým z nich dokonce opakovaně. V tomto ohledu byli nejúspěšnější Jaroslav Pouzar a Jiří Hrdina, kteří mohli pozvednout slavný pohár nad hlavu celkem třikrát.  

Plán vedení NHL je pro zbytek sezony pozměněn. Základní část, ve které týmům chybí dohrát okolo deseti zápasů by zůstala nedokončena. Do vyřazovacích bojů by postoupilo ne šestnáct, ale rovnou čtyřiadvacet mančaftů a to dle bodového průměru na zápas z rozehrané základní části. Vyřazovací boje by se pak odehrály jen v určených městech, kde by bylo možné sehrát více zápasů za den a také kapacitně pojmout alespoň tucet týmů – tak se vyjádřil šéf NHL, Gary Bettman. Ten věří a doufá, že se sezonu dohrát podaří a nejstarší a nejvzácnější trofej světa bude moci být udělena. I když je, dle jeho slov, velmi pravděpodobné, že minimálně úvod vyřazovacích bojů bude odehrán bez diváků.

- Advertisement -<

A jedním z možná nejdůležitějších faktorů dokončení NHL, o kterém bossové zámořské soutěže nemluví, jsou finance. Pokud by se totiž ročník nedokončil, NHL by mohla přijít až o pětadvacet miliard korun, což je pro vedení ligy samozřejmě velká motivace. Plány na dohrání soutěže kritizuje mnoho osobností a samotných hokejistů, mezi nimi například Češi Radko Gudas a Jakub Voráček. Jak to tedy bude s nejsledovanější soutěží světa a jestli se při případném restartu objeví na soupisce týmů všichni hráči, je zatím ve hvězdách.

Zdroj: info.cz
- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře