Středa, 31 května, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Žádná změna: Sparťanské trápení pokračuje

Žádná změna: Sparťanské trápení pokračuje

Šlágrem mezi Spartou Praha a Viktorií Plzeň se včera večer na Letné uzavíralo 25. kolo nově restartované Fortuna ligy. Zápas před prázdným hledištěm Generali Areny napověděl, kam se pravděpodobně bude dění zbývajícího ročníku ubírat.

Embed from Getty Images

Sparta potvrdila zvěsti, které šly během koronavirové pauzy. Tým je prý bez energie a bez zápalu. V kabině to také prý nefunguje tak, jak by v kolektivu mělo. No a trenér Kotal neví, jak z toho ven.

Už poslední přátelské utkání, kdy rudí dostali tři goly od druholigového Žižkova, napovědělo zkušenému trenérovi, kterou cestou rozhodně nejít. V prvním ostrém zápase se zdálo, že si z této nápovědy nic nevzal.

- Advertisement -<

Sparta šla do utkání v překvapivé sestavě a s nečekaným rozestavením. Trenér Kotal hned od začátku zápasu postavil Dočkala vedle Kangy. Na papíře byl sice Bořek Dočkal vedený jako pravé křídlo, nicméně během zápasu bylo jasně vidět, že jeho role je jiná.

Embed from Getty Images

V připravě dobře vypadající David Moberg Karlsson začínal jen jako náhradník.

Mezi náhradníky tentokrát usedl i Martin Frýdek. Záměrem zkušeného trenéra bylo zhustit střed pole a otevírat okna pro pravého obránce Vindheima a hlavně pro levé křídlo Hložka.

Jak byla celá tato představa lichá se ukázalo hned v prvním poločase. Plzeň od první minuty utkání jasně dominovala. Nejvíc nebezpečí přicházelo z pohledu letenských právě z pravé strany, kde Andreas Vindheim nezachytával nájezdy Kovaříka s Limberským. Hráči Viktorie právě z této strany často hrozili několika přečísleními.

Nebýt výborného Heči, odcházela Sparta do kabin s vetší než jednogolovou ztrátou. Spolupráce Dočkal – Kanga nefungovala. A Michal Sáček už také v rudém dresu zahrál lepší zápasy.

Kdo čekal, že po přestávce na hřiště vletí jiná Sparta, musel být zklamán. Obraz hry se nezměnil. Plzeň vyčkávala a Sparta nepřesně kombinovala. Když v 52. minutě přidal druhou branku Plzně Beauguel, málokdo pochyboval o výhře hostů.

Sparta po obdržené druhé brance napnula všechny síly k útoku. Šlo ale spíše o házenkářské obléhání s minimem zakončení. A když už zápas začal připomínat přátelské utkání, podařilo se Spartě zásluhou Karlssona snížit. Závěrečný nápor se ale nekonal.

Všechny tři body tak putují do Plzně. Ta jen potvrdila svou formu a to, že pod trenérem Guľou může vážně přemýšlet na mistrovské závody se Slavií. Sparta je v křeči. Hráči se trápí, jsou nervozní. Příkladem můžou být Krejčího fauly, které vyústily až ve zbytečnou žlutou kartu.

Chybí lídr. Někdo, kdo si za nepříznivého stavu vezme slovo a tým vyburcuje.

Na Letné mají o čem přemýšlet. V neděli Sparta zajíždí na půdu Karviné a to z devátého místa v tabulce s nelichotivou bilancí pěti zápasů bez výhry. Letenští musí vyhrát. Jakýkoliv jiný výsledek bude propadák.

Trenér Kotal se svým realizačním týmem tak má do neděle opravdu dost práce.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře