Sobota, 27 července, 2024
Domů FORTUNA:LIGA Budějovické Dynamo zabralo a vynulovalo Olomouc

Budějovické Dynamo zabralo a vynulovalo Olomouc

Českobudějovičtí fotbalisté, kterým se na podzim velmi dařilo, získali po dlouhé době tři body. Před koronavirovou pauzou měli na svém kontě dvě prohry s Ostravou a Plzní. Po restartu ligy se jim nevedlo o moc lépe, neboť nedokázali bodovat doma s Libercem ani na hřišti pražských Bohemians. Podobně na tom byla Olomouc a na Střeleckém ostrově tak byl k vidění zápas o důležité body.

Zdroj: skcb.cz

V sestavě domácích absentoval kvůli vyloučení v minulém kole kapitán Tomáš Sivok a také zraněný Petr Javorek. Hostům chyběli Martin Nešpor, Václav Pilař a Michal Vepřek. Místo Sivoka nastoupil od úvodních minut, ve stoperské dvojici s Lukášem Havlem, nadějný mladík Maksym Talovierov, který si připsal první start v nejvyšší fotbalové soutěži od úvodní minuty. Prostor od začátku zápasu dostala po dlouhé době také jedna z ikon českobudějovického fotbalu, Jiří Kladrubský.

Olomoucká Sigma si po restartu, stejně jako Dynamo, nepřipsala žádný bod a rozpoložení obou týmů odpovídal i začátek zápasu. Opatrný fotbal, kde jedinou výjimkou byla příležitost Víta Beneše, který v sedmé minutě napálil balón těsně nad břevno. Do konce poločasu už se nic zajímavého nestalo, ani jeden z týmů si nepřipsal střelu na branku a tak za zmínku stojí snad jen vynucené střídání olomouckého kapitána Víta Beneše, kterého nahradil Jan Štěrba.

Druhá půle začala zostra a hned po pěti minutách hry se domácí radovali z první branky utkání. Pavel Šulc našel volného Patrika Čavoše, který svou kapitánskou premiéru v nejvyšší soutěži oslavil rovnou gólem. Po brance byli domácí stále aktivnějším celkem a utkání rozhodli v devětasedmdesáté minutě. Po sérii odrazů se možná trochu šťastně prosadil navrátilec do budějovické sestavy, Jiří Kladrubský. Budějovičtí i přes další příležitosti třetí branku nepřidali, což je ale mrzet nemuselo, protože i tak si dokráčeli k pohodlnému vítězství 2:0.

Budějovický trenér David Horejš byl po zápase spokojen s výkonem svého týmu a především s organizací hry a zvládnutí naordinované taktiky. Naopak trenér hostí Jiří Látal nemohl být s hrou svého celku spokojen, což v pozápasovém rozhovoru také potvrdil. Českobudějovičtí si tak po delší době připsali tři body a stále živí naději na umístění v první šestce Fortuna Ligy, která zajišťuje boje o Evropské poháry.