Středa, 27 září, 2023
Domů FOTBAL Emery kritizoval Özila: "Měl by se zamyslet nad svým přístupem"

Emery kritizoval Özila: „Měl by se zamyslet nad svým přístupem“

Rok a půl svého působení na lavičce Arsenalu rozebíral pro The Guardian bývalý kouč klubu Unai Emery. Došlo i na témata, odkud plynuly neshody se záložníkem Mesutem Özilem nebo kdo měl přijít na pravé křídlo místo Nicolase Pepeho.

Embed from Getty Images

Emery se stal trenérem Arsenalu v květnu 2018, kdy nahradil Arsena Wengera. U týmu vydržel do listopadu 2019, kdy ho vedení klubu odvolalo po nejhorší sérii výsledků od roku 1992. Za Emeryho dočasně zaskakoval asistent Freddie Ljungberg, než se kormidla ujal nynější kouč Mikel Arteta.

Chladný vztah mezi Emerym a jedním z nejdražších hráčů v historii Arsenalu Mesutem Özilem byl viditelný. Zkušený středopolař hrával spíše sporadicky a v prvních deseti utkáních letošní Premier League si připsal pouze jeden start v základní sestavě.

„S Özilem jsem mluvil často. Musí být také sebekritický A analyzovaT svůj přístup a odhodlání“

- Advertisement -<

Trenér vyzdvihl, že se snažil Özilovi pomoct ze všech sil a chtěl z něj dostat to nejlepší. Údajně mohl být Özil i kapitánem mužstva. „Kabina si to však nepřála. Nejde o věc, kterou bych rozhodl já, ale udělali tak hráči. Kapitáni mají být ti, kteří hájí klub, kouče i spoluhráče,“ poznamenal Emery.

Embed from Getty Images

Bývalý trenér Arsenalu zmínil i rekordní přestup křídelníka Nicolase Pepeho, za něhož se přestupová částka v létě 2019 vyšplhala podle webu Transfermarkt na 72 milionů liber. Emery původně chtěl místo něj Wilfrieda Zahu z Crystal Palace.

„Vedení jsem řekl, že to je hráč, kterého chci a dobře ho znám. Se Zahou jsme se potkali a chtěl k nám přestoupit,“ prozradil Emery. Vedení se ale rozhodlo pro Pepeho, protože má potenciál do budoucna. „To je pravda, ale my potřebujeme vítězit teď, a právě Zaha nám může vyhrávat utkání,“ argumentoval tenkrát kouč.

Embed from Getty Images

Na druhou stranu byla pravda, že Zaha byl drahý a Crystal Palace se ho nechtěli vzdát. „Byla tam celá řada okolností, která měla dopad na konečné rozhodnutí,“ uzavřel hodnocení Emery.

I když je osmačtyřicetiletý Španěl aktuálně bez angažmá, situace se možná brzy změní. Podle spekulací deníku Marca by mohl zamířit do Valencie, kde působil už v letech 2008–2012.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře