Středa, 31 května, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Fotbal vs. Coronavirus: Situace v evropských soutěžích

Fotbal vs. Coronavirus: Situace v evropských soutěžích

Evropa se pomalu dostává z coronavirové krize a lidé se postupně vrací do normálního života. Podobně je tomu tak i ve světě sportu. Fotbal je prvním globálním sportem, který může své soutěže znovu rozehrát a dokončit aktuální ročník. Tento proces ale bude ještě chvíli trvat, protože situace v každé zemi je jiná. V tomto článku se dozvíte jaká je situace v jednotlivých evropských fotbalových ligách.

Embed from Getty Images

Anglická Premier League

Vedení nejlepší ligy světa chce stávající ročník dokončit. Jako všechny fotbalové soutěže, tak i Premier League se bude dohrávat bez diváků kvůli bezpečnosti. Když půjde vše bez komplikací, tak aktuální sezóna bude znovu pokračovat 12.června. Skončit by mohla 27.července.

Německá Bundesliga

Bundesliga je první velkou evropskou ligou, která restartuje sezónu. Znovuspuštění aktuálního ročníku je naplánováno na 16.května. Hrát se bude bez diváků a všichni hráči musí podstoupit testy na Covid-19. Sezóna by se měla dohrát 28.června.

Francouzská Ligue 1

- Advertisement -<

Situace ve Francii patří k nejzávážnějším v celé Evropě. Proto se vrcholní francouzští představitelé rozhodli probíhající fotbalovou soutěž předčasně ukončit. Mistrem ligy se stal Paris Saint-Germain. Ve Francii jsou zakázané sportovní akce až do září.

Italská Serie A

V Itálii je situace podobně závážná jako ve Francii. Rozhodnutí italské vlády je ovšem odlišné. Všechny týmy odsouhlasily, že se Serie A bude dohrávat. Soutěž by se měla restartovat začátkem června. Vyšlo však najevo, že 7 hráčů (Fiorentina 3, Sampdoria 4) se touto nemocí nakazilo, což znamená, že proces restartu sezóny nebude tak jednoduchý.

Španělská La Liga

I ve Španělsku by se liga měla dohrát. Zatím se neví ale kdy. Nejpravděpodobnější datum je 20.červen. Tento týden týmy začínají trénovat. Hráči samozřejmě musí být pravidelně testování. I ve Španělsku je situace velmi vážná, takže bezpečnost především.

Česká Fortuna liga

Česko patří k zemím, které koronavirovou krizi zvládají nejlépe. Proto už týmy můžou trénovat a připravovat se na pokračování sezóny. Restart je naplánován na 25. května. Aby se liga mohla znovu spustit, tak musí s tím souhlasit nadpoloviční počet týmů. To se rozhodne na klíčové schůzi, konané 12.května. Na ní se bude také řešit formát dohrání soutěže, zda se bude hrát nadstavba a také způsob vyřešení smluv hráčů, kterým končí kontrakt 30. června. I česká liga se bude dohrávat bez diváků.

Holandská Eredivisie

V Nizozemsku se nejvyšší představitelé rozhodli k razantnímu kroku. Holandská liga byla ukončena a dohrávat se nebude. Mistrem nebyl jmenovaný nikdo. Rozumné řešení, neboť Ajax a PSV mají stejný počet bodů. Dát někomu titul by prostě nebylo fér. Z ligy také nikdo nesestupuje.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře