Neděle, 29 ledna, 2023
Domů FOTBAL Glosa: Barákovo bruslení na hodně tenkém ledě

Glosa: Barákovo bruslení na hodně tenkém ledě

O výrocích některých sportovců v době, kdy u nás naplno propukla koronavirová krize se toho už napsalo víc než dost. Svou nechtěnou troškou do mlýna přispěla ministryně financí Alena Schillerová a celý fotbalový svět v Česku se náhle sjednotil. Co ale zatím zůstává poněkud v ústraní, byly výroky fotbalisty italského  US Lecce Antonína Baráka.

Embed from Getty Images

Já jsem si s velikým údivem v očích přečetl jeho obsáhlý rozhovor v jednom nejmenovaném sportovním deníku. To se psal začátek března a u nás se na téma covid 19 zatím spíše vtipkovalo. V Itálii byl ovšem virus na vzestupu. Liga se tam zastavila úplně. Antonín Barák si v obsáhlém rozhovoru stěžoval, že vůbec netuší jaká bude budoucnost. Pozor. Ovšem více než budoucnost fotbalová ho zajímala jeho finanční situace. Jasně, chápu budoucí otec od rodiny se musí zajímat jak uživí svou rodinu.

Dokonce tam padaly odpovědi, že v případě, že jim (jako hráčům) nebude hrazeno 80 % mzdy, budou stávkovat. Tak v ten moment se to ve mně všechno zlomilo. Sympatie k tomuto vlasatému chlapíkovi jsou ty tam. Ne nadarmo se říká, že v dobách největší krize se charakter lidí ukazuje ve své plné kráse. Tady se mi prostě v době, kdy zdravotníci, policisté a hasiči riskují každý den svůj život, zdály tyto výroky minimálně hloupé. Sobecké a hloupé zároveň. Zvláště v protikladu, kdy zdravotní sestry mnohdy pracují sotva za třetinu příjmu našeho fotbalisty.

Embed from Getty Images
- Advertisement -<

Každopádně to nejlepší mělo teprve přijít. Dne 3.5 se náš mladý reprezentant vyjádářil pro jeden server, že virus covid 19 je jen “de facto nějaká chřipka”. Tento výrok přišel v den, kdy Itálie ohlásila skoro 30 000 úmrtí na virus covid 19. Dále následovalo prohlášení tom, jak nám politici lžou a že celé opatření jsou zbytečné. Jasně, každý musí vidět, že někteří jednotlivci pandemii zneužívají ve svůj prospěch a na pozadí koronavirové krize  si dělají svoji PR kampaň.

Ale podíval se na to Tonda očima tisíce Italů, kteří přišli o kamarády nebo nedej bože někoho z rodiny. Podíval se na to Tonda očima několika tisícovek obyvatel Itálie, kteří kvůli pandemii přišli o práci. Dalších několik tisíc obyvatel je v existenční krizi a řeší jak dál fungovat ve společnosti.

Nepodíval.

Protože kdyby ano, nepřišla by taková vyjádření.
Každopádně nejsem si jistý, jestli Italští novináři zachytili vyjádření našeho mladého reprezentanta pro české noviny. Protože kdyby ano, nenechají na něm niť suchou.

- Advertisement -
 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře