Sobota, 24 února, 2024
Domů FORTUNA:LIGA Guélor Kanga. Nepostradatelný muž pro Spartu?

Guélor Kanga. Nepostradatelný muž pro Spartu?

Guélor Kanga je bezpochyby nejlepší posilou éry Andrea Stramaccioniho. Když přicházel v zimě 2017 z CZ Bělehrad stál tehdy 20 milionů korun. Oproti sumám vydaným za jiné hráče v tomto přestupním období to byl doslova pakatel.

Embed from Getty Images

Vždyť do Sparty tehdy chodili fotbalisté jako Ben Chaim nebo Semih Kaya. Angažmá prvně jmenovaného po vzájemné dohodě skončilo minulý týden. Turecký stoper Kaya se bude patrně po sezoně balit taky. Angažmá těchto drahých hráčů skončilo fiaskem.

To bilance malého fotbalisty z Gabonu je skvělá. Za Spartu stihl 75 zápasů v nichž vstřelil 30 branek a na 15 nahrával. Skvělá čísla, která může závidět nejeden ligový útočník. To hlavní ale je nepopíratelný přínos kreativního záložníka. Hra Sparty s ním ve větší míře stojí a padá. Většinu sezony navíc odehraje bez zranění. Jediný nedostatek je jeho nedisciplinovanost. Patří mezi nejpilnější sběratele žlutých karet.

- Advertisement -<

Kangovi letos v létě končí smlouva. Už od nástupu Tomáše Rosického na post sportovního ředitele se spekuluje, jak to s kreativním polařem bude. Chvíli se spekuluje o tom, že Kanga nemá zájem o prodloužení. Chvíli se zase mluví o tom, že není zájem na straně samotného klubu.

S jednáním o nové smlouvě pro Kangu to tedy vypadá jako s počasím v dubnu. Chvíli jasno, chvíli zataženo. V pohárovém zápase proti Plzni minulý týden vyslal Kanga směrem k vedení Sparty jasný vzkaz. Hned po proměněné penaltě se otočil směrem k hlavní tribuně, prstem ukázal na logo Sparty na dresu a pak směrem k zemi.

Jasný vzkaz pro vedení. Chci zůstat!

Když se hned po utkání novináři ptali trenéra Václava Kotala na situaci kolem Kangy, zkušený stratég odpověděl, že bude rád, když nebude odcházet žádný dobrý fotbalista. Diplomatická odpověď. Možná právě trenér Kotal sehraje klíčovou roli pro případné Kangovo setrvání na Letné.

Embed from Getty Images

Pod Kotalem se Kanga rozehrál do úžasné formy. Navíc je vidět, že zapracoval na svých slabinách. Hraje pro tým, víc se vrací pomáhat záložníkům. Zapracoval na všech věcech, které mu předchozí trenéři rudých vyčítali. Guélor Kanga celkově působí klidnějším dojmem.

Na tahu je nyní vedení Sparty v čele s Tomášem Rosickým. Kanga ukázal, že má zájem o setrvání. Vedení letenských tak musí přijít s adekvátní nabídkou. A v případě Kangy by rozhodně neměla šetřit.

Guélor Kanga je i přes svou složitou povahu, která ne každému sedne, mimořádný fotbalista. Fortuna liga, stejně tak jako Sparta Praha, by jeho odchodem přišla o velkou kvalitu. Kanga je fotbalista, který diváky baví a přitáhne je do hlediště. Byla by škoda, kdyby odešel.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře