Pondělí, 19 února, 2024
Domů HOKEJ Výměna trenérů: Co se změnilo po příchodu Svobody k Beranům?

Výměna trenérů: Co se změnilo po příchodu Svobody k Beranům?

Po 11 kole hokejové extraligy byl z funkce hlavního trenéra Zlína odvolán Antonín Stavjaňa, jehož tým se nacházel na posledním místě tabulky. Nahradil ho staronový kouč Robert Svoboda. Tým se pod jeho vedením zvedl nejen výsledkově, ale i psychicky. Pojďme se podívat pomocí týmových statistik, kde je hlavní rozdíl ve výsledkovém vzepětí týmu.

Zdroj: hokej.zlin.cz

Jako ve většině sportech, tak i v hokeji jsou důležité góly. Při pohledu do tabulky níže zjistíme, že ve všech herních situacích byli Berani lepší pod Svobodou. Při hře 5v5 je to nárůst +10 gólů, kdy hlavním vliv má obranná hra, v přesilových hrách/ oslabení je to +7.

Při pohledu na statistiku střel si můžeme všimnout, že pod Stavjaňou se tým dostával do lepších střeleckých pozic (střely ze slotu) i k nepatrně více střelám na branku, brzdila ho ovšem nízká celková úspěšnost střelby.

- Advertisement -<

Že Vám nedává smysl mít vyšší počet střel ze slotu i celkově více střel na branku, když výsledkově to je bída? Odpovědí by nám mohl být pomocný ukazatel o průběhu zápasu. Pod Svobodou se tým nacházel v průměru o 5 minut déle ve vedení, než tomu bylo pod Stavjaňou. Nemusel se tudíž tolik tlačit (střílet) do zakončení, soustředil se vice na obranu, občas si pomohl přesilovkou a hrozil z nebezpečných brejků, které jsou celkově střelecky úspěšnější.

Článek srovnává 22 zápasů týmu PSG Berani Zlín (11 pod každým trenérem).

Zdroje: www.hokej.cz, www.thehockeyninja.com, Jan Morkes (@jmorkes)

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře