Středa, 27 září, 2023
Domů HOKEJ Hokejové Plzni hrozil prodej licence, zažehnala ho finanční injekce od města

Hokejové Plzni hrozil prodej licence, zažehnala ho finanční injekce od města

V hokejové Plzni vedené Martinem Strakou, která v posledních letech zažívá vcelku úspěšná období, bylo v posledních týdnech nutno řešit ekonomickou situaci klubu a případnou účast v české nejvyšší soutěži v příští sezoně.

Zdroj: zimnistadionplzen.cz

Plzeňský klub se dobrými výkony a pátým místem po základní části kvalifikoval do vyřazovacích bojů play-off. To ale, mimo pár zápasů předkola, nebylo kvůli pandemii COVID-19 vůbec zahájeno a klub díky tomu utrpěl mnohamilionové ztráty. A na řadu tak musela přijít jednání se zástupci města Plzeň o případné finanční pomoci, která by zachránila extraligovou příslušnost.

Jednání mezi městem a klubem byla dle zástupců města korektní a tak se spíše spekulovalo o tom, jak vysoká finanční pomoc v této nelehké době, bude nutná. Při jednání došlo také k transparentní prezentaci účetnictví hokejového klubu, ze které údajně vyplynulo, že HC Škoda Plzeň pracuje se třetím nejmenším extraligovým rozpočtem. Přesto si dlouhodobě klade nejvyšší cíle, které se ji daří naplňovat.

- Advertisement -<

Město se s klubem nakonec dohodlo na jednorázové finanční pomoci v hodnotě tří milionů korun. Plzeňský klub také sáhl ke snížení  odměn a platů, což vedlo k úspoře sedmi milionů korun. Předpoklad je však takový, že vinou koronavirové krize vypadne z plzeňského rozpočtu patnáct až dvacet milionů. Tuto ztrátu by částečně mohl umazat také kraj, který údajně finanční pomoc klubu přislíbil.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře