Středa, 27 září, 2023
Domů FOTBAL Konec nebo restart? Anglická Premier League může začít od 1. června

Konec nebo restart? Anglická Premier League může začít od 1. června

Současný ročník fotbalové Premier League se může dohrát, schválila britská vláda. Pokud se situace kolem koronaviru nezhorší, lze profesionální sport v zemi opět zahájit 1. června. S návrhem případného restartu ale část klubů nesouhlasí.

Embed from Getty Images

Vláda představila v pondělí dokument, který popisuje scénář uvolňování opatření, pokud zůstane koronavirus pod kontrolou. Právě ve druhém bodu programu stojí, že od pondělí 1. června bude povoleno konání kulturních a sportovních akcí za zavřenými dveřmi.

Vedení Premier League proto chce dohrát zbytek zápasů na neutrálních stadionech, které by splňovaly potřebné podmínky. Šlo by o formát, kdy by týmy absolvovaly zbývající utkání v kratším čase na jediném místě. Proti návrhu ale veřejně vystupují hned tři kluby soutěže – Aston Villa, Watford a Brighton. Odpůrců plánu však má být údajně až šest.

- Advertisement -<

Proti restartu Premier League jsou i někteří hráči. Podle Raheema Sterlinga z Manchesteru City nebo Dannyho Rose, který hostuje v Newcastlu, by se nyní mělo řešit hlavně zdraví lidí. Rose celá věc rozčílila.

„Jsem z toho smutný. Lidé jsou nemocní a fotbal by teď měl být až na posledním místě“

Výkonný ředitel League Managers Association Richard Bevan ovšem podotkl, že pokud týmy neodsouhlasí zápasy na neutrálních hřištích, nemusí se ročník vůbec dohrát. „Hráči nebudou tlačeni do nebezpečných podmínek. Jak budeme mít maximum informací a dobré zdravotní protokoly, mohou se hráči sami rozhodnout,“ zdůraznil.

O návrhu budou kluby hlasovat ve druhé půlce května. Aby definitivně platil, musí jej podpořit čtrnáct z dvaceti účastníků soutěže. Ze současné sezóny zbývá odehrát 92 utkání, většině mužstev tak chybí posledních devět duelů.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře