Středa, 27 září, 2023
Domů HOKEJ CHANCE LIGA Individuální ocenění v Chance lize - 2019/2020

Individuální ocenění v Chance lize – 2019/2020

Uplynulý ročník Chance ligy už je díky celosvětové pandemii nemoci COVID-19 déle než měsíc za námi a přišel čas na udělování cen jednotlivým hráčům. Z rozhodování sportovních manažerů vzešel nejlepší brankář, obránce, útočník a junior. V další části se můžeme těšit na vyhlášení nejlepšího trenéra, All-Star týmu a také nejužitečnějšího hráče Chance ligy.

Foto: lhkjestrabi.cz

Nejlepší brankář

Vyhlášení nejlepšího brankáře mělo stejného vítěze jako v loňském ročníku. Cenu obhájil přerovský Lukáš Klimeš. Ten se v letošním ročníku podíval také do extraligy, a to v dresu brněnské Komety. Podstatnou část sezony ale strávil v Přerově, kde odchytal osmadvacet zápasů. Z nich vzešel s úctyhodnými statistikami – úspěšnost zákroků 94,22 % a průměr inkasovaných branek 1,66 G/Z – to byly nejlepší čísla v celé Chance lize. Klimeš byl na ledě u jedenadvaceti výher a pouze pěti proher svého celku, což také stojí za zmínku.

- Advertisement -<

Na druhém místě v hlasování skončil chomutovský mladík Dominik Pavlát a o třetí místo se podělili kadaňský Jakub Neužil a budějovický Milan Klouček.

Foto: hokejprerov.cz

Nejlepší obránce

Při volbě o nejlepšího obránce nebylo příliš o čem diskutovat. Na jméně budějovického Pavla Pýchy se shodlo čtrnáct ze šestnácti manažerů. Po jednom hlase získali porubský Patrik Husák a chomutovský Dušan Žovinec. 

Pavel Pýcha v letošní sezóně předváděl dominantní výkony a také lámal rekordy. Z pozice obránce získal nadstandardních šedesát bodů v sedmapadesáti zápasech, což se nikomu před ním nepovedlo. Rekord držel Jiří Říha, kterého ale Pýcha překonal o celých patnáct bodů. 

Pýcha také dlouho bojoval o vítězství v kanadském bodování celé soutěže, nakonec ale skončil na šestém místě, které mu zaručilo jeho třináct branek a sedmačtyřicet asistencí. Druhým obráncem s nejvíce body se stal již zmiňovaný Patrik Husák, který skončil se čtyřiceti body na sedmatřicátém místě.

Foto: Jan Homolka, hcmotor.cz

Nejlepší útočník

Útočníkem sezony byl zvolen sportovními manažery litoměřický Daniel Voženílek. Voženílek získal v letošním ročníku Chance ligy úctyhodných čtyřiašedesát bodů a skončil na druhém místě bodování. Lídr produktivity, frýdecko-místecký Petr Kafka se umístil v hlasování manažerů na druhém místě. Třetí skončil Voženílkův spoluhráč Martin Kadlec.

Voženílek je silovým typem útočníka, kterého vlastní fanoušci přirovnávali k Jaromíru Jágrovi. Spekuluje se také o tom, že v příští sezoně litoměřický kapitán oblékne dres jednoho z extraligových celků, o což se mohl zasloužit hlavně výkony v právě skončeném ročníku Chance ligy.

Foto: Kateřina Kundertová

Nejlepší junior

Mezi nejlepšími hráči byl volen také nejlepší junior soutěže. Tím se stal Vojtěch Střondala, který stihl s Chance ligou zkombinovat i patnáct zápasů v Tipsport extralize v brněnské Kometě. Na druhém místě se při stejném počtu hlasů umístili budějovický objev Ivan Lytvynov a ústecký Matyáš Filip.

Devatenáctiletý Střondala předváděl v Chance lize parádní výkony, za osmadvacet utkání stihl zapsat čtyřiadvacet bodů, což mu zajistilo účast na domácím mistrovství světa juniorů. Díky svým výkonům upoutal také pozornost již zmiňované brněnské Komety, kde stihl odehrát patnáct zápasů a vybojoval si místo v základní sestavě. Do Chance ligy už po Novém roce nezasáhl, ale přesto až do konce „bojoval“ o vítězství v bodování juniorů. Nakonec byl překonán právě ústeckým Filipem.

Foto: Kateřina Kundertová

V dalším článku Vám přineseme zvolený All-Star tým, nejlepšího vybraného trenéra a také nejlepšího hráče uplynulého ročníku Chance ligy, který získá cenu Tomáše Zelenky.

Individuální ocenění v Chance lize – 2019/2020 – 2.část

- Advertisement -
 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře