Středa, 27 září, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Jablonec tentokrát Příbrami nepomohl - výhra je jasný signál

Jablonec tentokrát Příbrami nepomohl – výhra je jasný signál

První jarní ligové kolo zakončilo utkání Jablonce s Příbramí. Za normálních okolností bychom se jím nezabývali, ale fandové budou vědět, proč se k němu vracíme. Jsou to velmi blízké vztahy obou klubových bossů. Jsme moc rádi, že obavy znalců nebyly naplněny a Jablonec tentokráte utkání zvládl a nevypustil.

Proč tu byly obavy?

Vzpomenete si na 30. kolo hrané v květnu 2016 v Jablonci. Není to tak dávno, kdy se díky remíze 0:0 právě na Střelnici hráči Příbrami v lize zachránili. Stadionem se nesly výkřiky jako: „Hanba nebo komedie“. Domácí Jablonec za celé utkání nevystřelil na branku, hráči se na hřišti spíš ploužili a bylo to až moc okaté. Bod Starkovu týmu stačil ke kýžené záchraně, ale důvěra v český fotbal tehdá poklesla.

Vedle toho tu máme srpnové selhání kluků z Jablonce na hřišti Příbrami. Dnes poslední Příbram Jablonec na svém stadionu porazila drtivě 4:0. Bylo to neočekávané, ale zasloužené vítězství. Asi i proto jsme byli v napětí, co přinese první jarní souboj obou týmů na Střelnici. A tentokrát to bylo čisté. Peltův tým zvítězil jasně 4:0 a to rozdíl mohl být i větší.

Jablonec za poháry, Příbram k sestupu

- Advertisement -<

Jasná výhra znamená pro Jablonec skvělý vstup do jarních bojů. Tři bodíky pomohly týmu udržet kontakt s druhou Plzní a zůstat na třetí příčce ligové tabulky. Miroslav Pelta tak dál může snít o evropských pohárech, které by pomohly naplnit klubovou kasu. Příbram naopak zůstává poslední a třináct bodů je opravdu hodně špatných a záchrana se opět vzdálila.

Pro nás je to dobrá zpráva, protože tentokrát vše proběhlo tak, jak má. Nejsou tu spekulace o zákulisních dohodách velkých mužů českého fotbalu Jaroslava Starky a Miroslava Pelty. Hráči odevzdali maximum a výsledek nebudí pochybnosti. Děkujeme!

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře