Sobota, 27 července, 2024
Domů HOKEJ CHANCE LIGA Jágr tentokrát na brankáře vyzrát nedokázal

Jágr tentokrát na brankáře vyzrát nedokázal

Po třech pondělních dohrávkách se naplno v roce 2021 rozjela druhá nejvyšší hokejová soutěž. Ta měla téměř dvacet dní pauzu.

Největší favorit na postup do extraligy z Kladna se představil na ledě kolínských Kozlů. Oba týmy už se jednou setkali a na Kladně to v prvním kole skočilo vysoko 7:1 pro Rytíře. Od té doby Kolín dokázal potrápit několik favoritů a dokonce je obrat o všechny body jako například Vsetín nebo před Vánoci pražskou Slavii. Kladno v posledním kole před Vánoci udolalo dosud vedoucí Jihlavu.

Do středočeského derby nastoupili Rytíři kromě legendární 68 i s dvěma novými posilami do útoku – Maroszem a navrátilcem Patrikem Machačem. Od začátku mělo Kladno mírnou převahu, ale naráželo na domácí obranu s posilou v brankovišti z Hradce Králové, Štěpánem Lukešem. Ten opravdu domácí Kozly držel. Rytíři si na něj nepřišli ani při úvodní přesilovce.

Domácí spoléhali na brejky, které však nedokázali využít kromě jednoho, kdy však gól nemohl být uznán pro přihrávku rukou. Rytíři se nakonec přeci jen prosadili necelé dvě minuty před koncem první třetiny při své druhé přesilovce, kdy střela kapitána Tomáše Plekance prošla do domácí sítě. Půl minuty před odchodem do šaten ještě rozproudil vášně ostrým zákrokem u mantinelu kladenský obránce Mikliš. Následkem byla menší potyčka.

Kolín si tak mohl na přelomu třetin také zahrát přesilovku. Zůstala nevyužita, stejně jako ta další po nedovoleném bránění mladým Ticháčkem. Poté začali přebírat iniciativu opět hosté. V  cestě jim však stál brankář Lukeš. Nevyzrál na něj ve dvou velkých šancí ani legendární Jágr. Nakonec domácího brankáře překonal těsně po polovině třetiny obloučkem Patrik Machač, když ho našel před odkrytou brankou Matyáš Filip.

Domácí to však nepoložilo a sympaticky se snažili vybojovat nějaké šance z brejků, ale také kladenský brankář držel svůj tým. Bohužel jednu chybu přeci jen udělal, kdy laxně vyrazil kotouč jen před sebe a nejrychlejší byl domácí útočník Zumr, který mu ho poslal do sítě. Za stavu 1:2 se šlo do třetí třetiny a v té byli překvapivě aktivnější domácí Kozlové. Odměny v podobě vyrovnání se však nedočkali. Favorit tak vydřel tři body.

V dalších zápasech potvrdilo výbornou formu Vrchlabí a v souboji o třetí místo porazilo přerovské Zubry 5:2. Druhé místo udržela výhrou 4:1 v Benátkách ostravská Poruba. Ani vedoucí Jihlava nezaváhala. Sice prohrávala po první třetině v Prostějově 1:2, ale ve druhé otočila skóre na 3:2. Domácí ještě na začátku třetí třetiny vyrovnali, ale v její druhé polovině definitivně ztrhl vedení na stranu favorita dvěma góly kanonýr Matěj Pekr.

Největší překvapení se zrodilo na ledě posledního Šumperka, který si vyšlápl na tápající Valachy ze Vsetína vysokou výhrou 6:2. Jelikož Kadaň prohrála doma v severočeském derby s Litoměřicemi 1:4, dostali se šumperští Draci před ní na předposlední místo.

Nedaří se pražské Slavii, která byla ráda za bod z Ústí nad Labem. Domácí drželi dvě třetiny vedení 2:1, Pražané na začátku třetí třetiny vyrovnali na 2:2 a tento stav vydržel až do prodloužení. Druhý bod pro Ústí vystřelil necelé tři minuty před koncem Martin Tůma.

Zdroj:twitter HC Slavia

Dobrou formu potvrzuje Horácká Slavia a je již osmá. Třebíč si dojela pro tři body na led trápící se farmy Třince do Frýdku-Místku za výhru 3:2.

Na minulou sezonu dávají zapomenout v Sokolově. Západočeši domácí výhrou 4:3 nad Havířovem potvrdili hezké sedmé místo a jen jeden bod je dělí od Vsetína.

Tabulka je vzhledem k nestejnému počtu odehraných zápasů hodně vyrovnaná. Páté Kladno třeba ztrácí na vedoucí Jihlavu pět bodů, ale má o dva zápasy méně. Podobně jsou na tom zmiňované týmy ze Sokolova a Třebíče, které mají na sedmém respektive osmém místě dva zápasy k dobru při ztrátě pěti bodů na druhé místo. Po každém kole i dohrávce se tak tabulka divoce míchá.

Další kolo je na programu v sobotu. Šlágrem bude určitě souboj čtvrtého Kladna na ledě pátého Přerova. Hodně zajímavé bude utkání trápícího se favorita na postup Vsetína proti překvapení z Vrchlabí.