Sobota, 24 února, 2024
Domů FORTUNA:LIGA Patří Zbrojovka Brno do Fortuna ligy?

Patří Zbrojovka Brno do Fortuna ligy?

Patří. Rozhodně ano. Hned z několika důvodů. Pojďme se na ně společně podívat a připomenout si krátkou historii pádu Brněnského celku z nejvyšších pater ligové kopané.

Zdroj: fczbrno.cz, Petr Nečas

Zbrojovka Brno se poroučela z Fortuna ligy z posledního místa v ročníku 2017/2018. S celkovým ziskem pouhých 24 bodů, kdy na nesestupová místa ztrácela bodů šest. Sestup týmu z druhého největšího města republiky jen podtrhl problémy, které se s týmem poslední dvě sezony vlekly.

Loni Zbrojovka hrála baráž o postup do Fortuna ligy. V dvojzápase proti Přibrami neuspěla. I když se okolo obou zápasů vznášela pachuť z prapodivně nastaveného metru rozhodčích. Hráči Brna se neubránili dojmu, že bylo v několika sporných případech rozhodnuto neprávem proti nim.

- Advertisement -<

Letos má Zbrojovka opět našlápnuto k tomu hrát minimálně baráž. Jestli to vyjde v druhém případě uvidíme za pár týdnů.

Proč by ovšem Brno nejvyšší soutěž hrát mělo?

Město

Brno je druhé největší město České republiky. Na vrcholové úrovni se zde hraje hokej, basketbal a házená. Fotbal v Brně má tradici a první liga je její součástí.

Brno bylo historicky prvním moravským účastníkem nejvyšší soutěže, stejně tak později v roce 1977/78 prvním moravským mistrem vůbec. První fotbalové liga pod Špilberk prostě neodmyslitelně patří.

Fanoušci

Zdroj: fczbrno.cz, Petr Nečas

Jasně, doby kdy se na starém stadionu za Lužánkami tísnilo padesát tisíc diváků jsou nenávratně pryč, přesto má Brno pořád velikou fanouškovskou základnu. V Brně je veřejným tajemstvím, že mít Zbrojovka stadion kdekoliv jinde než v Králově Poli bude průměrná návštěva domácích utkání nad deset tisíc lidí. A to už není málo.

Na zápasy proti TOP týmům i tak vždycky přijde solidní návštěva a v nefotbalovém prostředí stadionu v Králově Poli vytvoří slušnou atmosféru. Tady je pořád potenciál mít slušně naplněný stadion.

Zázemí a stabilita

O stadionu v Králově Poli už tu řeč byla. Pravda, nejvyšší soutěž nabídne řadu lepších a modernějších areálů. Přesto zde mají hráči Brna všechno co potřebují. Nikdy jsem v žádném rozhovoru s hráči neslyšel připomínky k zázemí v Brně.

Navíc v podobě majitele klubu, pana Bartoňka mají hráči velice silného partnera. Co slíbí, to dodrží. Proto není problém do Brna přivést fotbalisty, kteří druhou nejvyšší soutěž značně převyšují. V klubu navíc funguje mládežnická akademie. Další předpoklad pro úspěchy v budoucnu. Ruku na srdce, ve vedoucích Pardubicích mohou jen tiše závidět.

Trenér

Poslední pádný argument. V trenérovi Miloslavu Machálkovi má Zbrojovka silného lídra. Zkušený taktik ví, co přesně chce hrát a hráči za nim jdou. To dokázal už v předchozím působení v Líšni. Klub z Brněnského předměstí se po jeho odchodu sesypal.

Zdroj: fczbrno.cz, Petr Nečas

Machálek chce po svém týmu praktikovat svižný a útočný fotbal. V prvních kolech obnovené Fortuna národní ligy se mu to povedlo. Jeho svěřenci ve čtyřech utkáních nastřileli deset branek. Hlavně však získali 13 bodů.

Jestli Zbrojovka Brno uspěje v boji o Fortuna ligu se dozvíme za několik týdnů.

Z mého pohledu do nejvyšší soutěže rozhodně patří.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře