Středa, 31 května, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Plzeň využila zaváhání Slávie a snížila náskok lídra. O titulu ještě není...

Plzeň využila zaváhání Slávie a snížila náskok lídra. O titulu ještě není rozhodnuto!!

Vzájemný souboj ve 28. kole mezi Slávii a Plzni byl velmi očekávaný. Právě tento duel měl hodně napovědět o tom, kdo získá ligový titul. Buď si ho mohli sešívaní na 99% zajistit nebo mohla Viktorka souboj zdramatizovat.

Embed from Getty Images

Zápas skončil 0:0 a výsledek zápasu vyhovoval více Slávii. Squadra kouče Trpišovského byla lepší. Rozjetou Plzeň přehrávala a rozhodně měla na to, aby zápas vyhrála. Bohužel se Slavia znovu trápila v koncovce a také výborně zachytal brankář Plzně Hruška. „Český Klopp“ naordinoval svému týmu taktiku, která soupeře zaskočila a Plzeň se prakticky k ničemu nedostala. Zápas ukázal že přece jen je Slávie jinde než Plzeň. Pro Guľovi svěřence to byl nejen zlatý bod, ale také cenná zkušenost. S remízovým výsledkem mohla být spokojena i domácí Slávie. Její náskok na Plzeň zůstal 8 bodový a zůstala tak v perfektní pozici.

Vypadalo to, že je rozhodnuto. Podle mnohých převládal názor, že Slávia titul obhájí a svůj nadějný náskok už nepromarní. Sešívaní měli vše ve vlastních rukou. 29. kolo ovšem situaci dost změnilo. Slávia totiž nečekaně uhrála pouze remízu 2:2 s nevyzpytatelným Baníkem. Favorit zápasu odehrál průměrné utkání.

- Advertisement -<

Herně outsidera příliš nepřevyšoval. Naopak Baník byl velmi efektivní a v defenzivě byl velmi koncentrovaný. Tento zajímavý duel měl dramatický závěr. Za stavu 1-1 nejprve obdržel domácí Jirásek červenou kartu. V 94. minutě využila Slávia přesilovku, zlomila odpor Baníku a díky Masopustovi dala gól na 2-1.

Vypadalo to, že je konec. Poté se však nechal zbytečně vyloučit Tecl a v 97.minutě Baník překvapivě vyrovnal z rohového kopu a stanovil konečný výsledek zápasu. Slávia tak závěr zápasu hrubě nezvládla a vůbec si nepočínala jako obhájce titulu. Trpišovského svěřenci tak zbytečně ztratili dva body a dali šanci Plzni.

Viktorka ji využila na 100%. Viktoriáni jasně přehráli outsidera ze Zlína 3-0 a ztráta Plzně už je pouze 6 bodová. To dává závěru ligy nový rozměr. Zatímco po 28.kole vypadala situace poměrně jasně, tak po tom posledním je diametrálně odlišná.

O titulu rozhodně ještě není rozhodnuto. Stále vede Slávie o 6 bodů. Pořád to mají obhájci titulu ve svých rukou. Zbývá odehrát pouze 7 zápasů (1 v základní části + 6 v nadstavbě). Slávii ještě čeká hodně trnitá cesta za obhajobou titulu. Jejím problémem je hlavně hra proti slabým týmům. Neumí hrát do plných proti zahuštěně obraně. Naplno se to ukazuje v jarní části. Proti slabším týmům se sešívaní herně trápí. Prohráli s Bohemians, se Slováckem, s Boleslaví i Příbramí si to museli tvrdě vydřít a byl to velký boj.

S tím souvisí i určité střelecké trápení Slávie. Není tajemstvím, že lídr ligy postrádá gólového útočníka. Slavii take chybí typ hráče, který by dokázal rozhodnout, i když to herně skřípe. Jako to například uměl Souček nebo Hušbauer. Hodně se nadřou na gól a jejich efektivita je žalostná. Navíc nebude mít Trpišovský k dispozici proti Zlínu vykartovaného Tecla. Tecl sice není gólový, ale perfektně se hodí do herního systému Slavie. Trpišovský tak bude muset vyřešit otázku koho na pozici útočníka postavit, moc možností totiž nemá.

Naopak Plzeň přesvědčivou výhrou nad Zlínem dala jasně najevo, že zbraně rozhodně neskládá. Viktoriání naopak potvrdili, že se slabšími týmy problém nemají. Najednou je to už jen o 6 a Viktorka vzkřísila svou naději na titul. Během jarní části stáhla svou ztrátu o 10 bodů. Teď je momentum na její straně. Bude také zajímavé sledovat, zda se Plzeň ze zápasu proti Slávii poučí a jestli v nadstavbě jejich vzájemný zápas bude vypadat jinak. Je jasné, že jejich vzájemný duel v nadstavbě by měl o titulu definitivně rozhodnout.

Suma sumárum, 29. kolo nám v souboji o titul udělalo zápletku. Slávia má stále vše ve svých rukou. Stále platí že o titul ji může připravit jen vlastní velké selhání. Tím jak ji Plzeň šlape na paty, to ale nebude mít vůbec jednoduché. Ve zbývajících zápasech se musí herně zlepšit a nepodcenit soupeře. Naopak Plzeň nemá co ztratit a to její bezstarostné hře velmi prospívá. Vzájemný duel Plzeň-Slavia by mělo být absolutním vyvrcholení soutěže. Závěr soutěže bude ještě hodně napínavý a může se stát cokoli. Čeká nás velké finále.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře