Sobota, 27 července, 2024
Domů DALŠÍ SPORTY Předposlední kolo házenkářské STRABAG RAIL Extraligy: Lovci zkolabovali ve Frýdku, Dukla zostudila...

Předposlední kolo házenkářské STRABAG RAIL Extraligy: Lovci zkolabovali ve Frýdku, Dukla zostudila Brno

Ani předposlední kolo nejvyšší házenkářské soutěže mužů nevyřešilo kompletní osmičku týmů, které postoupí do vyřazovacích bojů. Již v pátek překvapivě Frýdek-Místek porazil Lovosice, a to v poločase prohrával o 6 branek. Pro Frýdek cenné body pro záchranu, hosty naopak porážka zřejmě odsoudila do bojů o sestup.

Zdroj: handballbrno.cz, Vojtěch Cigl

O dvě poslední místa do play-off bojují Hranice, Lovosice a Jičín. Lepší výchozí pozici do posledního kola mají Hranice a Jičín s 18 body, Lovosice mají bodů 17 a těžkého soupeře v podobě Karviné. Druhou neznámou je to, zda na 4. místě skončí Kopřivnice nebo Karviná a kdo z nich bude mít výhodu domácího prostředí na startu play-off.

SKKP Brno hostilo pražskou Duklu a domácí zřejmě nenašli dost motivace, protože výsledný rozdíl o 21 branek je nedůstojný. Dukla se od začátku zápasu do soupeře pustila na plný plyn a zejména 1. poločas byl z její strany vynikajicí. Brankostroj Dukly zastavila až poločasová siréna za stavu 7:23. Druhý poločas byl pouze o tom, kolik branek ještě Dukla vsítí, domácí se aspoň trochu více střelecky prosadili.

Hranice šly výkonostně nahoru a potvrdily to i na půdě Kopřivnice. První půle byla herně vyrovnaná, domácí se snažili odskočit, ale Hranice se vždy dotáhly a šly i do vedení. Padalo málo branek, především zásluhou brankářů. Hosty střelecky držel Petr Magrla na pravém křídle. Ve druhé půli se přeci jen Kopřivnice dostala do mírného vedení (19:16 v 38. minutě), ale 15 minut před konce to zase bylo jen o gól. Rozhodující trhák se udál až 6 minut před koncem, kdy sérií branek pomohl domácím hlavně Marek Bukovský. Kopřivnice tak mohla před plnými tribunami slavit dva body a aspoň dočasný posun na 4. místo tabulky.

Jičín vybojoval dva body po suverénním vítězství nad Maloměřicemi. Domácí totálně selhali v začátku utkání (8. minuta 1:6, 22. minuta 4:14) a Jičín si na jejich palubovce dělal, co chtěl. Už po půli nebylo pochyb o tom, kdo si odveze body. Po pauze si Jičín v poklidu udržoval cca 10brankový náskok a utkání dovedl k vítězství, aniž by se příliš nadřel.

Zubří si pojistilo třetí příčku v tabulce porážkou Nového Veselí. To skončí jistě na 6. místě. Zubří šlo rychle do vedení a už jej nepustilo. Rozhodující náskok získalo již v první třicetiminutovce a i po změně stran se nic v herním projevu nezměnilo. Oba celky na sebe narazí v play-off, takže i v tom duchu se utkání neslo. Zubří vedlo až 9brankovým rozdílem, v závěru Veselí jen korigovalo.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 27:24 (10:16)

SKKP Handball Brno – Dukla Praha 19:40 (7:23)

KH ISMM Kopřivnice – TJ Cement Hranice 33:29 (13:13)

SHC Maloměřice Brno – HBC Ronal Jičín 24:36 (10:19)

HC ROBE Zubří – TJ Sokol Nové Veselí 26:20 (14:8)

V úterý 10.3. se dohrává 21. kolo Extraligy televizním duelem mezi Karvinou a Plzní. Start utkání je v 17 hodin a přímým přenosem jej vysílá ČT4 Sport.