Sobota, 27 července, 2024
Domů DALŠÍ SPORTY 24. kolo ženské MOL ligy: Slavia téměř jistě třetí

24. kolo ženské MOL ligy: Slavia téměř jistě třetí

Šest zápasů dalšího kola nejvyšší házenkářské soutěže žen se odehrálo o uplynulém víkendu. Zápas mezi už jistým vítězem Interligy Mostem a Bánovcemi bylo odloženo kvůli vysoké nemocnosti hráček Bánovců. Mezi hlavní události kola patří to, že nečekaně padla Poruba v Prešově a Slavia Praha si prakticky zajistila 3. místo v soutěži.

Fotografie: Jaroslav Pavlík

V předehrávce kola si poradil Zlín s Hodonínem vysokou výhrou o 12 branek. Zlín rozhodl až ve druhé půli, kdy utekl v 38. minutě na 22:16 a náskok stále zvyšoval.

Veselí podalo na závěr soutěže velmi kvalitní výkon a přejelo jinak silný Písek o 9 branek. V utkání, v němž až o tolik nešlo, se hrála bezstarostná házená a domácí hráčky dominovaly od první minuty. Prosazovaly se zejména z postu pivota. Písek hrozil pouze přes reprezentantku Kvášovou.

Zraněními oslabená Olomouc se snažila bodovat v duelu s Michalovcemi, ale kvalitní soupeř byl na její síly. První půle skončila ještě smírně, ale poté slovenský tým utekl až na 5 branek a bylo rozhodnuto. Olomouc i přes prohru drží 4. místo mezi českými celky v tabulce.

Ačkoliv se Dunajská Streda prezentuje solidními výkony, výhra nad Porubou se nečekala. Úvod utkání patřil českému týmu, ale druhá část první půle patřila domácím. Domácí hráčky hrály s velkým nasazením, což se u Poruby úplně říci nedá. Streda rozhodla brankovou šňůrou v závěru zápasu, kdy vedla až 29:23.

Slavia Praha se hodně nadřela na výhru nad Prešovem. Slovenský tým se prezentoval dobrým výkonem, přesto se projevila herní kvalita Slavie. Český tým tak hájil třetí místo v Interlize, které téměř jistě udrží.

V zápase dvou slovenských týmů podlehl Hlohovec Šaĺe o 13 branek. Toto kolo se uzavře již zmiňovanou dohrávkou zápasu mezi Mostem a Bánovcemi.

Handball PSG Zlín – HK Hodonín 37:25 (16:14)

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 34:25 (15:11)

DHK ZORA Olomouc – Iuventa Michalovce 29:34 (15:15)

MŠK/HC Dunajská Streda – DHC Sokol Poruba 30:24 (13:10)

HC Sporta Hlohovec – HK Slovan Duslo Šaľa 25:38 (15:19)

DHC Slavia Praha – ŠSK Prešov 27:23 (12:10)