Středa, 27 září, 2023
Domů FOTBAL PREVIEW: Finále play-off Sky Bet Championship Brentford FC – Fulham FC

PREVIEW: Finále play-off Sky Bet Championship Brentford FC – Fulham FC

Již brzy se dozvíme kdo bude posledním postupujícím klubem z anglické druhé nejvyšší soutěže, který doplní už jisté postupující Leeds United a West Bromwich Albion mezi anglickou elitou! S jistotou můžeme uvést, že to bude jeden z celků ze západu Londýna. V letošním finálovém utkání o Premier League na sebe totiž narazí Brentford a Fulham.

Embed from Getty Images

Brentford si v semifinále dokázal poradit se Swansea a v součtu obou utkání ji porazil 3:2, totožné skóre si připsal Fulham, který tak vyřadil Cardiff. S nadsázkou se dá říci, že Londýnské celky splnily misi, a vyškrtly Wales z příštího ročníku anglické Premier League…

Při vší úctě ke kvalitě Brentfordských včel, jen málokterý fanoušek by zřejmě očekával postup do play off ze třetího místa, natož potom že se výběr Thomase Franka probojuje až do samotného finále. Avšak možná právě tento aspekt, tj. role outsidera a podcenění ze strany soupeřů hrálo jednu z klíčových rolí v této pohádce, která může brzy dosáhnout dobrého konce. Dalším neméně podstatným faktorem je jednoznačně snaha o rychlý, svižný a útočně laděný fotbal, který dokonale sedí vepředu hrající dvojici Benrahma – Watkins. Tohle ofenzivní tornádo v této sezóně stihlo dohromady nastřílet už 43 branek! Bude to však stačit na historicky první účast v nejvyšší soutěži?

- Advertisement -<

Zajímavostí je, že i Česká republika má v Brentfordu své zastoupení. Devatenáctiletý záložník Jan Žambůrek si v letošní sezóně připsal úctyhodných 16 utkání…

Na druhé straně bude stát připravený odvěký rival Fulham, který je přeci jen fotbalovým fanouškům známější. Tým, který loni sestoupil z Premier League, by se do ní velice rád po roce opět podíval. A že si chalupáři nevedli zle, vždyť v tabulce skončili čtvrtí pouze o skóre právě za včelami z Brentfordu. Mužstvo vedené Scottem Parkerem, který si sám zahrál přes 360 utkání v Premier League, má na své soupisce spoustu zajímavých jmen. Za zmínku jednoznačně stojí slovenský brankář Marek Rodák, který je v letošní sezóně skutečnou oporou v bráně. Dále nejvyšší ligou prověření Anthony Knockaert, Bobby Reid, Ivan Cavaleiro, anebo srbský kanonýr Aleksandar Mitrović, který však do semifinálových bojů kvůli zranění nezasáhl.

Vzájemná bilance v této sezóně hovoří pro “domácí“. Ti totiž dokázali zvítězit jak na domácí půdě Griffin Park, tak i na fulhamském Craven Cottage po výsledcích 1:0 a 0:2.

Jak tohle ostře sledované lokální derby dopadne? Komu sedne (ač prázdné) Wembley, chrám anglické kopané, lépe? To se dozvíme v úterý 4.8.! Výkop je naplánován na 20:45 a utkání živě vysílají stanice PREMIER SPORT a Arena Sport.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře