Středa, 27 září, 2023
Domů DALŠÍ SPORTY Propad na dno - co se stalo s Golden State Warriors?

Propad na dno – co se stalo s Golden State Warriors?

Favorit posledních několika let a trojnásobný držitel trofeje Larry O´Briena, který se už navždy zapsal do historie NBA, se propadl na úplné dno tabulky. Jediným nádechem byla pouze překvapivá výhra nad Houston Rockets. Pojďme si rozebrat co se se špičkovými Warriors stalo.

Embed from Getty Images

Tato sezóna byla pro svěřence trenéra Kerra opravdu nešťastná. Začala zraněním Klaye Thompsona, v 5. finálovém zápase proti Torontu, kdy jeho kolenní vazy nevydržely prudký dopad.  Zranění Klaye vedlo k devastaci Warriors a bylo jednou z hlavních příčin jejich prohry ve finále.

Další oslabení v pořadí byl, sice očekávaný, ale přesto nepříjemný, odchod Kevina Duranta do Brooklynu. Durant, se sice stal součástí základní pětky velice rychle, ale po zisku svého prvního titulu s Golden State, ho přilákali Brooklyn Nets na lepší platové podmínky.  Ono přeci jen mít 4 allstar hvězdy v týmu už něco stojí.

- Advertisement -<

A poslední kapkou, která hvězdný klub ze San Franciska dorazila až na dno, bylo zranění Stepha Curryho. Dvojnásobný nejužitečnější hráč NBA a jeden z nejlepších trojkařů světa, si v zápase proti Pheonixu ošklivě zlomil ruku, když mu ji po pádu na zem přilehl bránicí hráč.

Embed from Getty Images

Nicméně. Asi od poloviny letošní sezóny se na sociálních sítích množí teorie fanoušků NBA, kteří GSW nemají moc v lásce. Tito spekulanti se nejčastěji domnívají,  že se Steph Curry i Klay Thompson už mohli zapojit do rozehrané sezóny. Důvod proč to prý neudělali,  není způsoben dlouhou dobou potřebnou ke zotavení, ale jedná se prý čistě o strategický tah.

Dle jejich názoru, kdyby se obě hvězdy vrátily do sezóny, už by neměly jedinou šanci na postup do play off, a tak se raději vedení klubu rozhodlo obětovat sezónu 19-20, za účelem zisku lepší pozice pro letošní draft nováčků. Tuto domněnku však bezprostředně po jejím zmedializování, vyvrátil trenér Warriors, Steve Kerr.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře