Středa, 27 září, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 6. Slovácko

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 6. Slovácko

O další, velice zajímavý počin, se postarali fotbalisté Slovácka, kteří budou na jaře startovat z pozice, která jim momentálně stačí na finálovou skupinu. Šesté místo je odměnou za povedené zápasy na hřištích soupeře, kde se svěřenci trenéra Svědíka prezentovali ofenzivním fotbalem.

1.FC Slovácko – FC Slovan Liberec (12.kolo) 3:1, Zdroj: fcslovanliberec.cz, Jaroslav Appeltauer

Začátek z říše snů. Tak by se dal nazvat úvod sezóny. Tým z Uherského Hradiště dokázal porazit favorizovanou Spartu na Letné a první zápas nemohl dopadnout lepším způsobem. Ovšem následná prohra s nováčkem z Budějovic a debakl v Jablonci 0:6 naznačil, že není vše tak růžové, jak se zdá. Ztracené sebevědomí však Slovácko nalezlo velice rychle, a to když dokázalo zvítězit na hřišti vícemistra z Plzně.

Fotbalisté Slovácka se dokázali měřit téměř s každým soupeřem, čemuž nasvědčovala i série šesti zápasů bez prohry. Ke konci pozimní části se tým z Uherského Hradiště opět skvěle předvedl a znovu si odvezl tři body z odvetného zápasu s Viktorii Plzeň.

- Advertisement -<

Za zmínku stojí určitě i prezentace Slovácka v domácím poháru. Jihomoravané se mohou těšit na jarní fázi a ve čtvrtfinále si to rozdají s Libercem, který čeká výlet na druhou stranu republiky. Cesta, do jarních bojů přes Viktorii Žižkov, však snadná nebyla. Hosté z Prahy hráli téměř celý poločas o deseti a i přesto dovedli utkání až do prodloužení, kde Viktorku definitivně pohřbil, ve 113. minutě, Vasiljev.

Trenér Svědík přichystal velice zajímavé změny na jaro. Útok posílí král střelců, z Eura do 21 let (2015), Jan Kliment. Další zajímavý doplněk, do zadních řad, bude představovat Ondřej Zahustel (Sparta) a zálohu doplní Jurečeka z Opavy. Tým nakonec opouští Šašinka, který se vrací zpět, do Baníku Ostrava.

Další díly:

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 7. Ostrava

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 8. České Budějovice

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 9. Liberec

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 10. Olomouc

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 11. Teplice

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 12. Zlín

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 13. Bohemians

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 14. Opava

Souhrn podzimu Fortuna ligy: 15. Karviná

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 16. Příbram

- Advertisement -
 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře