Středa, 27 září, 2023
Domů FOTBAL United odmítli drama a smázli Straky

United odmítli drama a smázli Straky

Letošní boxing Day se pomalu blíží ke konci. Již jsme Vám nabídli reportáž z dnešního prvního zápasu, i ze všech odpoledních. Pojďme se tedy podívat na první večerní zápas.              

Embed from Getty Images

Manchester United, slavný to tým, ale co se letošní prezentace týče, hodně divný tým. Po porážce na hřišti posledního Watfordu to borci z průmyslového města schytávali ze všech stran. V preview jsem psal, že Manchester neumí hrát proti slabším soupeřům, kdy musí tvořit, ale že Straky z Newcastlu již nemusí být, v porovnání s letošním Manchesterem, ten slabší. Nakonec byly. Sice vedly, ale po rychloobrátce ukázal Manchester fanouškům, že fotbal hrát umí a hlavně jeho mladé pušky musely každého potěšit.

- Advertisement -<

               United měli lepší držení míče, ale Straky se ničeho nebály. Po čtvrthodině hry pohrozil Gayle a hned poté, po dalším rychlém kontru, již mířil přesně Longstaff.  Manchester nic nezabalil. Po chvíli se po rychlé akci mladíků dostal ve vápně k míči Perreira, nabil Martialovi a mladý Francouz trefil zkušeně do protipohybu Martina Dúbravky. Ten sice skvěle zareagoval, ale stačil míč jen protečovat do vlastní brány. 

Uběhlo deset minut a slovenský gólman dostal přihrávkou nakrátko do úzkých Schora, ten možná nevěděl, možná zpanikařil, každopádně nahrál přímo na střed číhajícímu zelenáčovi, podle věku i jména, Greenwoodovi a jeho angličan z velkého vápna byl výstavní. Od této chvíle byl zápas již v režii jediného týmu. Newcastle zcela rezignoval, do poločasu se trefil ještě další mladík Rashford a pak už to byla jen otázka o kolik.

Embed from Getty Images

               Nakonec o tři. V druhé půli už hráli United exhibici na jednu branku a přes velký tlak se trefil opět jen Martial, který vzápětí krásnou střelou napálil ještě tyčku. Tohle bude fotbalista. Když ho porovnám třeba s mladým Abrahamem, kterého jsem sledoval odpoledne, tak tenhle týpek je ve všem lepší. Hlavně jeho přínos pro mužstvo je vyšší. Ale nebudu mladého Abrahama zatracovat. Důležité je, že United alespoň na chvíli umlčeli kritiky a za dnešní výkon zaslouží potlesk. Zasloužená výhra.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře