Sobota, 24 února, 2024
Domů HOKEJ CHANCE LIGA Co čeká český hokej v sezóně 2020/2021?

Co čeká český hokej v sezóně 2020/2021?

Hned jakmile začala pandemie sezóny, hokejové ligy se přerušily a následně úplně zrušily. Týkalo se to úplně všech kategorií ve všech státech a ani Česká republika nebyla výjimkou. Hokejové týmy nevydělávají z televizních práv, z návštěvnosti ani z fanshopů a spousta týmů, které nejsou vrcholové, mají finanční potíže.

Zdroj: hc-kometa.cz, Roman Kantor

25. května 2020 se rozhodlo o konání „Generali Česká Cupu“, kde se představí 16 týmů. Všechny extraligové týmy doplněné o 2 týmy z Chance ligy budou rozděleny do 4 skupin, kde se každý s každým utká dvakrát a následně 2 nejlepší postoupí do play off. Zde budou hrát týmy jednou doma, jednou venku a bude rozhodovat skóre. Při shodnosti skóre nastane prodloužení. Pro týmy je to jednak kompenzace extraligového play off a navíc i kompenzace finanční. Vítěz získá kromě trofeje, milion korun a poražený finalista 500 tisíc korun.

Tři nejvyšší české soutěže si prošli několika změnami, ať už kvůli předchozím zkušenostem z minulých sezón, ale také kvůli výjimečnému stavu, který ve světě trvá dodnes. 2. liga setrvává ve svém formátu 3 skupin, jen tento rok bude v každé skupině o jeden tým méně, protože všechny týmy, které vyhrály svoji skupinu dostaly možnost podat přihlášku do Chance ligy a také tak učinily. Co se týče týmů, tak do ligy přibyl tým HC Orli Znojmo, který odešel z rakouské EBEL ligy. Týmy odehrají v každé skupině 42 zápasů, 6 týmů postoupí do play off a vítěz postoupí do kvalifikace. V té se utkají všechny 3 týmy, které vyhrály svou skupinu a poperou se o postup do baráže o Chance ligu.

- Advertisement -<

Chance liga bude mít letos naopak o 3 týmy více, tím pádem se v sezoně 2020/2021 představí 19 týmů. Tak velké množství týmů kvalitě soutěže jednoznačně nepřidá. Už v minulé sezóně jsme mohli vidět zhruba polovinu týmů, které mezi sebou měly vyrovnané zápasy, zatímco ostatním šlo spíše o to, aby dostaly co nejméně gólů. Další ročníky budou snad slibnější, jelikož se rozhodlo, že se během 2 let sníží počet týmů na 14. Formátově se liší pouze sestupování, kde poslední 2 týmy sestupují rovnou, 4 týmy, které se umístili před těmito 2 sestupujícími budou hrát play down. Poslední z těchto celků sestupuje rovnou, předposlední bude hrát s vítězem 2. ligy baráž.

Nejvyšší česká soutěž vymění pouze tým HC Rytíři Kladno za HC Motor České Budějovice. Kladno zůstalo na posledním místě tabulky z uplynulé sezóny a České Budějovice se do extraligy dostaly díky hlasování ostatních týmů Chance ligy, které odsouhlasily, že si tento jihočeský klub zaslouží postup do TELH. Základní část a play off zůstávají neměnné, avšak boje o udržení dostanou nový formát. Poslední 4 celky budou hrát play down, které se rozdělí na 2 kola. V prvním kole se započítávají body ze základní části a hraje 11. tým proti 14. a 12. proti 13.

Bude se hrát maximálně na sedm utkání, ale jakmile jeden tým nebudr moci získat více bodů než ten druhý, padá do 2. kola play down. To už bude ve formátu „BO7“ neboli lepší ze 7 zápasů. Poražený bude hrát baráž s vítězem Chance ligy. Aby tým z Chance ligy mohl jít do baráže, musí před začátkem baráže předložit bankovní záruku ve výši 3 milionů korun.

Doufejme že sezóna 20/21 již doběhne do konce bez výrazného přerušení a užijeme si kvalitní hokej a to jak v základní části tak i v play off.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře