Středa, 27 září, 2023
Domů FOTBAL Manchester City plánuje v létě podepsat nového útočníka

Manchester City plánuje v létě podepsat nového útočníka

Pro Manchester City bude jednou z priorit přivést do týmu během léta nového hrotového útočníka. Důvodem je příprava na odchod argentinské hvězdy, Sergia Aguera.

Embed from Getty Images

32letý útočník, který do Manchesteru přišel v roce 2011 z Atletica Madrid, je bezpochyby jedním z nejlepších útočníků v historii Premier League. Je však nutné počítat s tím, že doba, po kterou bude schopen hrát na nejvyšším levelu se pomalu krátí.

Právě proto se City zaměří na přivedení hráče, který Aguera v příštích letech nahradí. Argentinci končí smlouva na konci tohoto roku. Manchester preferuje její prodloužení a doufá, že ikona posledních let, v klubu ještě pár sezón zůstane. Přesto je třeba být připravený a pomalu zapracovávat náhradu.

- Advertisement -<

V týmu je již od roku 2017 23letý Gabriel Jesus, s nímž se počítalo jako s nástupcem Aguera. V City však panuje nejistota, zda brazilský útočník je ten pravý.

Vedení již v létě zvažovalo prodej Jesuse a je možné, že v roce 2021 na jeho odchod dojde.

Embed from Getty Images

Na seznamu možných nákupů budou nejvýše Erling Haaland a Lautaro Martinez. Poté co kvůli finanční situaci Barcelony nedošlo k přesunu Argentince z Interu na Camp Nou, brousí si na něj zuby právě v City. I Sergio by pravděpodobně v týmu rád přivítal krajana, kterého si při diskuzích s vedením nemohl vynachválit.

Možný je i příchod Haalanda. Zde je však šance menší i vzhledem k tomu, že souboj o tuto vycházející superstar bude chtít svést mnoho týmů.

Podobně je to u Kyliana Mbappeho, jenž by se majitelům City v týmu určitě líbil. Navíc u něho se počítá s tím, že pokud se rozhodne z Paříže odejít, posílí řady Los Blancos.

My tedy vsázíme na Lautara. Za pár měsíců by mělo být jasno.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře