Středa, 31 května, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Naplní Baník ve Zlíně konečně papírové předpoklady?

Naplní Baník ve Zlíně konečně papírové předpoklady?

Zlínská Letná bude v sobotu hostit utkání dvou moravských rivalů. Baník Ostrava zavítá do Zlína. Po nepovedeném mači v Příbrami mají Slezané šanci na reparát. Oběma týmům jde o hodně.

Zdroj: fkpribram.cz, Jan Vostrý

Začneme u Zlína. Tým se trápí. I přes tři vítězství z přípravy si formu do ligy nepřenesl. V Jablonci hráči ve žlutých dresech ztratili všechny body i přesto, že celý druhý poločas hráli s jedním mužem navíc.

To paradoxně podle staronového trenéra Boba Páníka hráčům Zlína uškodilo. V lize mají Ševci suverénně nejhorší formu. Jediný bod z pěti zápasů. Nepomohla ani změna trenéra, kdy mladého Jana Kameníka nahradil právě Bohumil Páník.

- Advertisement -<

Trenér, který velice dobře zná prostředí jak ve Zlíně, tak i v Ostravě, kde předtím působil. Bude tedy zajímavé sledovat s jakou taktikou hráči Fastavu do utkání s Baníkem vstoupí. Páník dal okamžitě zapomenout na zaběhlé rozestavení se třemi obránci a vrátil se ke klasickému 4-4-2.

Baník Ostrava nešlape tak, jak si asi majitel Václav Brabec po velkých investicích představoval. Oblíbený obchodník, který vrací značce Baník svou zašlou slávu musel v úterý sledovat prachmizerný výkon svých svěřenců v Příbrami.

Nebylo to veselé úterní odpoledne. Baník hrál mizerně. Jediné dvě větší šance, které si hráči trenéra Kozla vypracovali zahodili Šašinka a Baroš. Hodně málo od týmu, který má pohárové ambice a hrál na stadionu beznadějně poslední Příbrami.

Opticky se dokonce zdálo, že s velkým elánem hrající domácí minimálně v prvním poločase Baník přehrávali. Zápas skončil bezbrankovou remízou. Nutno dodat, že hostům chyběli na lavici hráči jako Holzer nebo Potočný. Přesto si mohli v průběhu pomoct střídáním. Vždyť na lavici seděl Baroš nebo Smola.

Funkcionářům Baníku se povedlo vybudovat velice silný kádr. Trenér Kozel má každý post zdvojený. Daří se zapojovat do mužstva mladé hráče. Buchta a Kaloč hráli v Příbrami od první minuty. Přesto se nedaří, drhne kombinace, hráči jsou nervózní.

Určitou roli v tom hraje psychika. Ostravští hráči jsou zvyklí, že je žene početný kotel fanoušků. A je jedno jestli hrají v Jablonci nebo právě v Příbrami. Na tohle se ale profesionálové vymlouvat nemůžou.

Zápas v Příbrami se nepovedl. To bezpochyby. Teď je pro Baníkovce klíčové zaměřit se na Zlín. Vypilovat kombinaci a přechodovou fázi a odvézt si ze Zlína tři body. Další zaváhání by mohlo otřást psychicky labilním týmem.

A při vší úctě k týmům Příbrami a Zlína, Baník musí při současných ambicích tyto mužstva jasně porážet. Jedině tak můžou hráči Baníku pomýšlet na letní účast v předkolech Evropských pohárů.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře