Středa, 27 září, 2023
Domů FOTBAL Přestup roku? Thiago Alcantara posiluje hvězdného šampióna!

Přestup roku? Thiago Alcantara posiluje hvězdného šampióna!

Do Premier league přichází dalšího velké jméno. Liverpool FC získal z Bayernu hvězdného záložníka Thiaga Alcantaru. Kluby se dohodly na částce, která se pohybuje okolo 25 milionů liber. Alcantara s obhájci titulu podepsal 4letou smlouvu a platově si přijde cca na 200 tisíc liber týdně.

Embed from Getty Images

Jak se tento přestup zrodil?

Největší zásluhu na příchodu tohoto hráče má Jürgen Klopp. Ještě v červnu chtěl Thiago s Bayernem prodloužit smlouvu. Poté ho však Klopp dokázal přesvědčit k přestupu do Liverpoolu. Přestože byl hráč nakloněn k odchodu, tak jednání byla velmi náročná. Bayern požadoval 30 milionů euro.

To nejprve nechtěl anglický šampion zaplatit. Považoval to za velkou částku za hráče, kterému končí za rok smlouva. Liverpool také nebyl v ideální finanční situaci a vyčkával. Už se zdálo, že se kluby nedohodnou. Po 3 měsících vyjednávání LFC změnil názor a nakonec se rozhodl požadovanou částku zaplatit. Tohoto výborného hráče tak přece jen získal.

Jaký bude mít Thiago přínos pro hru Liverpoolu?

- Advertisement -<

Příchod Thiaga dává smysl z několika důvodů. Bývalý hráč Bayernu je rozený šampión. Během své kariéry vyhrál 28 trofejí!! Tyto úspěchy získal během angažmá v Barceloně a Bayernu což sice není tak složité, i tak je to ohromný počin.

Liverpool získal poslední součástku do skvěle fungujícího stroje, kterou potřeboval. Alcantara ohromně zvedne už tak kvalitní zálohu týmu. A jaké jsou jeho přednosti? Do hry LFC přinese myšlenku, nápaditost, energii. To záloze The Reds v minulých letech občas chybělo a párkrát na to tým doplatil.

Thiago má dokonalou techniku, skvělé zrychlení, je silný v soubojích 1 na 1ho, nepanikaří ve hře pod tlakem, jeho přihrávky jsou pastva pro oči a má výborné odebírání míče.
S ním bude Liverpool ještě silnější. Teď tým nemá slabinu a má výborně vyvážený kádr.

Ohromná posila. Může se velmi brzy stát jedním z nejlepších hráčů ligy. Získat v dnešní době world class hráče za tak málo peněz je krádež za bílého dne. Čeká ho nová výzva a to hrát v klubu, který patří, stejně jako Bayern, k nejlepším na světě. Není pochyb, že dokonale do týmu zapadne a uspěje. Jediný otazník visí nad jeho historii zranění. Pokud mu zdraví vydrží, tak se stane novou hvězdou Premier league.

S ním v sestavě se z Liverpoolu může stát nezastavitelná mašina, která tvrdě půjde po obhajobě titulu.

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře