Středa, 27 září, 2023
Domů FORTUNA:LIGA Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 4. Sparta

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 4. Sparta

Letenští stále hasí požár, který způsobila obměna kádru za trenéra Stramaccioniho. Tomáš Rosický zavedl koncept, který má dát šanci především odchovancům a nový trenér Jílek má být nedílnou součástí. Co se týče podzimní části, tak Sparta opět nenadchla a stále doplácí na banální chyby stoperů.

Embed from Getty Images

Na Spartu byl před sezónou vyvinutý obrovský tlak, jelikož tento velkoklub čeká na úspěch již řadu let. Trenér Jílek však neměl dostatek času na to, aby mohl přeorientovat chaotickou obranu a nevýrazný střed hřiště. Hned v prvním kole nastavilo Spartě zrcadlo Slovácko, které dokázalo na Letné vytěžit plný bodový zisk.

Následné vyřazení z Evropské ligy znamenalo, že Sparta bude další rok opět bez pohárů a to fanoušci nesli velice nelibě. Rozhodně tomu nepřispělo ani derby na Letné, kde Slavia přehrála svého rivala 0:3. Veřejnost pravděpodobně čekala, že se bude opět měnit trenér, což se nestalo. Nastolený trend stále pokračuje a trenér Jílek, dle Tomáše Rosického, má prozatím plnou důvěru vedení.

- Advertisement -<

Po derby Sparta nezvládla ani zápas s Plzní a jediné, za co bychom mohli letenské pochválit, je postup do jarní fáze v domácím poháru. Cesta přes Jihlavu jednoduchá sice nebyla, avšak zápas s Českými Budějovicemi, měl relativně hladký průběh. Na jaře se Sparta může těšit na vyhecovaný duel s Baníkem Ostrava.

Kdo by čekal radikální posílení kádru, tak musel být, mírně řešeno, překvapen. Jediný větší „přestup“ měl na svědomí Martin Hašek, který odcestoval podepsat smlouvu do Izraele. Tam se však nedohodl na podmínkách, když si řekl na místě o vyšší plat a následně byl přeřazen do B týmu pražské Sparty. Jiskřičku naděje tak vykřesal pouze návrat Bořka Dočkala, na kterém by mohla Sparta ve druhé polovině sezóny stavět.

Další díly:

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 5. Mladá Boleslav

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 6. Slovácko

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 7. Ostrava

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 8. České Budějovice

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 9. Liberec

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 10. Olomouc

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 11. Teplice

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 12. Zlín

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 13. Bohemians

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 14. Opava

Souhrn podzimu Fortuna ligy: 15. Karviná

Shrnutí podzimu Fortuna ligy: 16. Příbram

- Advertisement -
 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

nejpopulárnější

- Advertisment -

nové komentáře