Sobota, 27 července, 2024
Domů DALŠÍ SPORTY V dohrávce 20. kola Extraligy porazil Jičín Lovosice

V dohrávce 20. kola Extraligy porazil Jičín Lovosice

Zápasem „o život“ se stalo televizní utkání dohrávky 20. kola STRABAG RAIL Extraligy mužů. Domácí Jičín musel zvítězit, aby si uchoval naději na průnik mezi nejlepší osmičku. Lovosice by naopak případným vítězstvím měly play-off téměř jisté. Čekal se vyrovnaný zápas, kdy rozhodne každá branka, realita ale byla odlišná. Jičín hosty převálcoval a nedal jim žádnou naději na body.

Už první půle ukázala, jak se bude utkání vyvíjet. V 9. minutě vedl Jičín 5:1, ve 13. minutě pak 8:3. Klíčovou postavou se stal domácí gólman Filip Veverka, který lovosické střelce vyloženě deptal. Poločasový výsledek 16:9 dával Jičínu slušnou naději na výhru. Po půli se žádné stahování skóre ze strany Lovosic nekonalo a Jičín ještě přidal na tempu. Ve 40. minutě vedl o 10 branek a utkání se v podstatě jen dohrávalo. Konečný rozdíl o 8 branek je ještě pro hosty milosrdný.

Dva body pro Jičín znamenají, že o 2 postupová místa se poperou Hranice (18 bodů), Lovosice (17) a právě Jičín (16). S Brnem se již počítat nedá, byť teoretickou šanci ještě má, ale těžký los hovoří proti. V posledních dvou kolech jedou Hranice do Kopřivnice a doma hostí Zubří. Lovosice jedou do Frýdku a doma mají Karvinou. Jičín jede do Maloměřic a doma hostí Frýdek.

HBC Ronal Jičín – HK FCC Město Lovosice  31:23  (16:9)

Nejlepší střelci zápasu: Šulc 6, Krahulec 5, Kostelecký 5 – Motl 8, Kupa 7